Gizlilik politikası

Biz kimiz

Web sitemizin adresi: http://www.kilikyahaber.com.

Mersinde basılı gazete yapan bir gazeteyiz. Gazetemiz ve sitemiz resmidir.

REKLAMLAR
Üniversal, Google Adsense reklamları kullanmaktadır. Ancak, kullanıcıların alaka alanlarına, cinsiyet ve yaş gibi demografik bilgilerine ve Google Hesabı kayıtlarına dayalı reklamlar göstermeye yarayan ve Google’ın ziyaret bilgilerinizi toplayarak alaka alanı kategorileri oluşturmasını sağlayan Kişiselleştirilmiş reklamlar ile daha ilgili reklamlar yayınlamak için reklamverenin kitle bilgilerini kullanan Üçüncü taraf reklamlar Üniversal’dekullanılmaz.

ZİYARETÇİ TAHLİLİ
Üniversal, ziyaretçi trafiğini izlemek için Google Analytics servisini kullanmaktadır. Ancak, Adsense kodunda olduğu gibi, Analytics kodlarında da ziyaretçilerin demografik ve coğrafi özellikleri ile alaka alanlarını takip eden özellikler devre dışı bırakılmıştır.

Google’ın web ve uygulama tarama geçmişinizi Google hesaplarınız ile ilişkilendirmesini ve Google hesaplarınızdan gelen bu bilgileri reklamları kişiselleştirmek için kullanmasını sağlayan, seans açan Google kullanıcılarından toplanan verileri de içeren Yine Pazarlama ve Kitle Demografisi ve Alakalı Alanı Raporlaması özellikleri Global’de etkin değildir.

SOSYAL PAYLAŞIM
Facebook tarafından internet sitelerine sunulan “Paylaş” ve “Beğen” gibi butonlar, tarayıcı tarafından toplanan bilgilerin Facebook’a gönderilmesine imkan sağlar. Bu butonlar Global’de kullanılmaz. Global’de yer alan sosyal medya paylaşım araçları java script içermeyen linkler olarak tasarlanmıştır.

Facebook’un yaş, cinsiyet gibi demografik bilgileri ele geçirmesine olanak sağlayan Facebook Analytics ve Facebook Pixel kodları da Global’de bulunmaz.

SİTE İÇİ ARAMA
Site içi aramalarda kendi sunucumuzda bulunan özel parametreler ile site içi arama yapılabilmektedir ancak bazı modüllerde google arama motoru kullanılmaktadır.