Gözaltılara tepki: Boyun eğmiyoruz!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Mersin Şubesi üyeleri, Erzincan’da gözaltına alınan PSAKD üyelerinin serbest bırakılması için başlattıkları ‘Adalet Nöbeti’ne devam edeceklerini kaydederek, “Korkmuyoruz, yılmıyoruz, boyun eğmiyoruz” dedi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Mersin Şubesi üyeleri,  geçtiğimiz hafta Cuma günü Erzincan’da PSAKD şube yöneticileri ile genel merkez yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 16 kişinin gözaltına alınmasını protesto etti.  Dernek binasında gözaltına alınanların serbest bırakılması çağrısıyla düzenlenen açıklamaya,  çeşitli parti ve STK temsilcisinin yanı sıra, çok sayıda yurttaş da katıldı. Açıklama metnini PSAKD Mersin Şube Başkanı Bülent Ufuk Ateş okudu.

Ajanstürk adlı sitesinin hedef gösterdikten sonra 16 kişinin gözaltına alındığını kaydeden Ateş, “Bizleri sosyal medya hesaplarından hedef gösterenler;  inancımıza ibadethanelerimize saldıranlar bilmeli ki bu baskılara boyun etmeyeceğiz. Gün İnancımıza kurumumuza sahip çıkma günüdür. Tüm demokratik kamuoyunu Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’ni, üyelerimizi ve yöneticilerimizi sahiplenmeye çağırıyoruz”  dedi.

Son olarak Ateş, “Adalet Nöbeti’ni PSAKD Genel Merkez ve tüm şubelerinde olduğu gibi Mersin’de de sürdüreceğiz. Nöbetimiz her gün sabah 08.00’dan gece saat 24,00’a kadar tüm arkadaşlarımız serbest bırakılana dek sürecektir” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir