GRUP YORUM’A DESTEK NÖBETİNİ MERSİN’DEN YAZAR ADİL OKAY DEVRALDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aydınlar, şairler ve yazarlar tarafından Grup Yorum’a destek amaçlı başlatılan bir günlük açlık grevi nöbetini Mersin’de yazar ve şair Adil Okay devraldı. İnsan Hakları Derneği (İHD)’de yürütülen grevin, yarın da yazar Bekir Sıtkı Keçeci, Şair Sevda Özden Tüyben ve Şair Bektaş Kandemir’in devralarak sürdüreceği belirtildi.

Görülmüştür Ekibinden yazar ve şair Adil Okay, Grup Yorum üyelerine destek amaçlı başlatılan açlık grevinin 4’üncü gününde eylemi devraldı. Grup Yorum üyelerinin taleplerinin insani talepler olduğunu ifade eden Okay, taleplerin bir an önce yerine getirilmesi çağrısında bulundu.

Yazar ve Şair Adil Okay devraldığı açlık grevi nöbetine ilişkin şu ifadeleri kullandı:

Grup Yorum üyeleri aylardır sürdürdükleri açlık grevini ölüm orucuna dönüştürdüler. İbrahim dün tahliye oldu. Bu sevindirici bir haber ancak halen hapishanede 5 tutuklu Grup Yorum üyesi daha var. Dolayısıyla taleplerine ilişkin sürdürülen açlık grevleri devam ediyor. Nedir bu talepler? ‘Konserlerimiz yasaklanmasın. Adil yargılanma olsun. Kültür Merkezimiz keyfi olarak basılmasın.’ Bu demokratik ve insani taleplerin yanında olduğumuzu belirtmek için biz de aydınlar, şairler ve yazarlar olarak dönüşümlü bir açlık grevi başlattık. Biliyorsunuz, önce Pınar aydınlar nöbeti başlattı. Arkasından yazar Temel Demirer, Sibel Özbudun gibi isimler devam etti. Bugünde ben bu nöbeti devraldım. Talebimiz Grup Yorum üyelerinin taleplerinin bir an önce karşılanmasıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir