HALKEVİ MERSİN ŞUBESİ YENİ YÖNETİMİNİ BELİRLEDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halkevi Mersin Şubesi, 10’uncu Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirerek yeni yönetimini belirledi.

Halkevi Mersin Şubesi, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Mersin Şube binasında gerçekleştirdiği 10’uncu Olağan Genel Kurulu ile yeni yönetimini belirledi. “Eşit, özgür, lâik ve demokratik bir ülkeyi birlikte kurtaracağız” pankartının asıldığı kurula çok sayıda siyasi parti ve sivil toplum örgütleri temsilcisi katıldı. 

Halkevi Yönetim Kurulu üyesi Kurtay Meriç, dünya sisteminin hakim olduğu kapitalizmin artık halklara bir şeyler vermediğini ve toplumların bulundukları yerlerde isyan ettiklerini ifade etti. Halkların demokratik, barışçıl ve özgürlükçü sistemleri aradığını aktaran Meriç, sosyalist bir sisteme her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Türkiye’nin Ortadoğu’da gittikçe savaşa çekildiğini belirten Meriç, bu politikanın sadece ve sadece AKP’nin iktidarda daha fazla kalmama amacı taşıdığını dile getirdi. 

Ardından konuşan Ceren İnan, son yıllarda kurumlar tarafından kadın düşmanı politikalar sergilendiğini ifade etti. İnan, tüm kadınları erkek düşmanı politikalara karşı dayanışma içerisinde olmaya çağırdı. 

Konuşmaların ardından tek liste ile seçime gidildi. Seçimde Halkevi Mersin Şube Yönetim Kurulu’na; “Aycan Özkan, İlknur Çiçek, Alideniz Karahan, Ceren Seyran İnan ve Alican Gümüş Ay” seçildi.
kars escort bayan
Yönetim kurulu düzenleyeceği toplantı ile görev dağılımını yapacak.  

Kaynak: MA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir