porn list

Halkevleri Mersin Şubesi Başkanlığına, Aycan Özkan seçildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halkevleri Genel Başkanı Nebiye Merttürk, halkın acil sorunlarının siyasetin merkezine taşıyacak direniş hareketinin kurulması gerektiğinin altını çizdi.

Halkevleri Mersin Şubesi, “Geleceğe Yürüyoruz” şiarıyla 11’inci Olağan Genel Kurulu’nu Eğitim Sen Mersin Şubesi’nde gerçekleştirdi. Kongreye, Halkevleri Genel Başkanı Nebiye Merttürk, HDP Mersin İl Örgütü yöneticilerinin yanı sıra kentteki siyasi parti ve sivil toplum örgütleri temsilcileri ile yurttaşlar katıldı. “İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz, İstanbul Sözleşmesi biziz” pankartının asıldığı kongre, divan seçim ve saygı duruşuyla başladı. Kongrede konuşan Halkevleri Genel Başkanı Nebiye Merttürk, iktidarın politikalarına karşı direnişin önemine değindi.

SORUNLAR ERTELENEMEZ

Merttürk, seçim tartışmaları yerine halkın acil sorunlarına odaklanılması gerektiğini belirterek, “Hep birlikte halkın acil sorunlarını, yoksulların siyasetini, yoksuların gündemini bu siyasetin merkezine taşıyacak bir direniş hareketi kurmak zorundayız. Acil sorunlarımız var ve bunlar ertelenemez. Sadece seçime ve sandığa odaklanarak bunlar çözülmez. Bunu da aşacak bir mücadeleye hep birlikte kurabiliriz. Eğer biz seçim sürecinin kuvvetli geçmesini istiyorsak, devrimciler olarak AKP-MHP iktidarından bu milleti kurtarmak istiyorsak; ancak direnişle, sokakla bu süreci aşacağımıza inanıyoruz.  Bunun tüm dostlarımızla bir çağrı yaptık” diye konuştu.

‘SİYASET SOKAKTA ÖRÜLÜR’

Merttürk, iktidardan kurtulmak için mücadelenin büyütülmesi gerektiğini ifade ederek, “Bunun da yolu bellidir. Siyaset yapmanın tek biçimi sandık ve seçim olarak önümüze koyuldukça, biz halkın gerçek siyasetinin sokakta örülebileceğini, halk meclisleri kurarak, halkı siyasetin öznesi haline getirerek bunu gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından yeni yönetim belirlendi. Halkevleri Mersin Şubesi Başkanlığına, Aycan Özkan seçildi.

Fotoğraf: COTKAR YILMAZ

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir