“HAYDİ MERSİN, GÜN BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜNÜDÜR!”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akdeniz Belediyesi; depremden etkilenen Elazığ ve çevre illerde yaşayan vatandaşlar için kampanya başlattı. Belediye Başkanı Gültak, “Haydi Mersinliler! Gün; yaralarımızı birlikte sarmanın, birlik, dayanışma ve kardeşliğin günüdür!” dedi.

Akdeniz Belediyesi, başta Elazığ ve Malatya olmak üzere, depremden zarar gören bölgelerde yaşayan vatandaşlar yararına bir yardım kampanyası başlattı. Toplanan gıda, giyim, battaniye, temizlik ve benzeri ihtiyaç malzemesi dolu TIR’lar, Akdeniz’den yola çıkarak, depremden etkilenen insanlara ulaştırılacak.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, “Deprem sonucu hayatlarını kaybeden insanlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum. Dualarımız ve gönlümüz sizinledir… Belediye olarak elimizden gelen her türlü desteği yerine getireceğiz. Kampanyaya, Mersinli işadamlarımız ve hayırsever insanlarımızın katılım ve desteklerini de bekliyoruz. Çünkü gün; kardeşlik, birlik ve dayanışma günüdür” sözleriyle çağrıda bulundu.

Belediye olarak, 2 teslim noktası oluşturulduğunu kaydeden Başkan Gültak; “Dileyen vatandaşlarımız; ulaştırmak istedikleri ihtiyaç malzemelerini belediye merkez binada bulunan Zabıta Müdürlüğümüz önündeki noktaya teslim edebilirler. İsteyen vatandaşlarımız ise Mesudiye Mahallesi 5113 Sokak No:45 adresindeki Kültür-Sosyal İşler Müdürlüğümüz binasına bırakabilirler. Vatandaşlarımız ayrıca; afet bölgesine ulaştırılmasını istedikleri ihtiyaç malzemelerini mahalle muhtarlarına da ulaştırabilirler” diye konuştu.

Akdeniz Belediyesi’nin başlattığı kampanyaya katılarak, ihtiyaç malzemelerini deprem bölgesine ulaştırmak isteyen Mersinliler; Zabıta Müdürlüğü’nün (0324-337 0101) ve Kültür-Sosyal işler Müdürlüğü’nün (0324-3363677 – 0531 3944349) numaralı telefonları üzerinden de yetkililere ulaşıp bilgi alabilirler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir