HDP Mersin İl Örgütü: “Ellerinizi muhaliflerin yakasından derhal çekin!”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

ESP’ye yönelik yapılan operasyonlara tepki gösteren HDP Mersin İl Örgütü, hükümete seslenerek, “Ellerinizi muhaliflerin yakasından derhal çekin” çağrısı yaptı.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP)’ye dönük düzenlenen operasyonda HDK Eş Sözcüsü Sedat Şenoğlu’nun da aralarında olduğu 14 kişinin gözaltına alınmasına HDP Mersin İl Örgütü’nden tepki geldi.

Konuya ilişkin il binasında düzenlenen açıklamada konuşan parti İl Eşbaşkanı Gülbahar Şöfer, “Halkların Demokratik Kongresi Eş Sözcüsü Sayın Sedat Şenoğlu ile Bileşen Partilerimizden Ezilenlerin Sosyalist Partisi yöneticileri siyasi kırım operasyonları sonucu gözaltına alınmıştır. AKP-MHP iktidarı demokrasi, özgürlük ve hak talep eden tüm kesimleri gözaltı ve tutuklamalarla sindirmeye çalışmakta, muhalif olanları susturmak istemektedir. Hükümete sesleniyoruz! Ellerinizi muhaliflerin ve devrimcilerin yakasından derhal çekin! Hukuk ve ahlak dışı yöntemlerle yaptığınız siyasi kırım operasyonlarına son verin! Türkiye halklarının bütün renklerini içerisinde barındıran HDK’nin Eş Sözcüsü Sayın Sedat Şenoğlu ve ESP yöneticilerini derhal serbest bırakın” dedi.

Şöfer açıklamasının devamında ise şu ifadeleri kaydetti:

“Kamuoyuna ve toplumsal muhalefet güçlerine de ayrıca sesleniyor ve çağrı yapıyoruz! İktidarın bu sindirme politikalarına karşı sesimizi daha da fazla yükseltelim! Bizler, bu zulümlere karşı ancak mücadele ederek kazanacağımızı biliyoruz ve mutlaka kazanacağız.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir