HDP Mersin İl Örgütü ‘Kardeş Aile’ kampanyası başlattı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HDP Mersin İl Örgütü, koronavirüs salgını süresince ihtiyaç sahipleri ile dayanışmak amacıyla ‘Kardeş Aile’ kampanyasını başlattıklarını duyurdu.

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin İl Örgütü,  koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında ‘Kardeş Aile’ kampanyası başlattı. İl binasında yapılan açıklama ile duyurulan  kampanyaya ilişkin  HDP Mersin İl Eşbaşkanı Gülbahar Şöfer, “Bizler, ‘komşusu aç iken, tok yatan bizden değildir’ diyen inanç sahipleriyiz. Bu nedenle; etnik kimliği, İnancı ne olursa olsun, tüm halkımızı, gücü oranında bir ya da birkaç ihtiyaç sahibi aile ile ‘Kardeş Aile Kampanyası’nda yer almaya davet ediyoruz” dedi.

 

HDP olarak toplumsal paylaşım ve dayanışma adına ‘Kardeş Aile’ kampanyası başlattıklarını dile getiren Şöfer, “Kardeş Aile’ kampanyasındaki amacımız; yardıma ihtiyaç duyan ve yardım edebilecek aileleri yan yana getirip, yardımlaşmalarını, paylaşmalarını; kısacası, sosyal ve ekonomik olarak dayanışmalarını sağlamaktır.  Toplum olarak bizlerin kültürel dokularında dayanışma vardır. Bizler herkesin ihtiyacına göre üretimden pay alması gerektiğini savunanlarız. Bizler komşusu aç iken, tok yatan bizden değildir diyen inanç sahipleriyiz. Bu nedenle; etnik kimliği, İnancı ne olursa olsun, tüm halkımızı, gücü oranında bir ya da birkaç ihtiyaç sahibi aile ile ‘Kardeş Aile Kampanyasında” yer almaya davet ediyoruz. Partimiz,  ‘Kardeş Aile’ kampanyasına öncülük edecektir. Kampanyaya destek olmak isteyenler ya da ihtiyaç sahibi yurttaşlarımız partimiz ile irtibata geçebilir” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir