porn list

HDP seçim startını Mersin’de verdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, seçim startını Mersin’de hal esnafını ziyaret ederek verdi. Esnafın sorun ve sıkıntılarını dinleyen Temelli, daha güzel günler için mevcut iktidarın gitmesi gerektiğini belirtti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ve Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir ile birlikte, 24 Haziran’da yapılacak olan erken seçim çalışmalarının startını Mersin’de verdi. Temelli ve beraberindeki heyet, sabahın erken saatlerinden Hal Kompleksindeki esnafı ziyaret etti.

Tek tek esnafın sorun ve sıkıntılarını dinleyen Temelli ve beraberindekiler, halde büyük ilgi gördü. Esnaflardan biri, “AKP hükümetinin politikalarından bıktık. Bunların yüzünden aç kaldık. AKP’nin gitmesi gerek” dedi. Başka bir esnaf da; “Bu hal kompleksinde yaklaşık bin esnaf var ve herkesin de borcu var. Bin esnaftan yaklaşık 900 esnaf bankalara kredi borcu var. Esnaf artık kan ağlıyor” diye konuştu.

Başka bir esnaf ise AKP’nin çiftçi ve esnafı görmezden geldiğini ve herkesin borç batağında olduğuna dikkat çekti. Herkesin vaatlerle kandırıldığını söyleyen esnaf, “İnanın bankalara ya da bunların vaatte bulundukları kişilerin yanına gittiğinizde bir şey alamıyorsunuz. Kısacası AKP’li olmadığınız zaman bir şey alamıyorsunuz” dedi.

Ziyaret sırasında bir esnaf, Temelli ve heyettekiler için karpuz kesip ikram etti. Karpuzun ikram edilmesi ardından kısa bir konuşma yapan Temelli, seçimin ilk startını Mersin’de verdiklerini dile getirdi. Hal esnafının sorunlarını dilediklerini aktaran Temelli, esnafın kötü durumda olduğuna değindi. Temelli, “Seçimin İlk startını, bizler yılın ilk karpuzu ile verdik” espirisini yaptı.

Temelli ve heyettekiler, seçim çalışmaları kapsamında 13.00’de 33 Düğün Salonu’nda halkla bir araya gelecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir