HDP’den genel kongreye katılım çağrısı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HDP Mersin İl Örgütü, 11 Şubat’ta Ankara’da gerçekleştirilecek olan HDP 3. Olağan Genel Kongre’sine katılım çağrısı yaparak, “Farklılığımızı ve renkliliğimizi 11 Şubat’ta Ankara’da yükselteceğiz” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin İl Örgütü, HDP’nin 11 Şubat’ta Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştireceği 3. Olağan Genel Kongresi için partililere katılım çağrısında bulundu. İl binasında bir araya gelen partililer adına il yöneticisi Sevgi Aktaş, açıklama yaptı. Genel00 kongre için yoğun bir çalışma yürüttüklerini dile getiren Aktaş, yapılan toplantı ve ziyaretlerde ortaya çıkan tabloya göre Mersin’den kongreye güçlü katılım sağlanacağını kaydetti.

Tüm kesimleri kongreye davet eden Aktaş, kongreye güçlü bir katılımın sağlanmasını, halkların güçlü barış talebi ve aynı zamanda özgürlük talebi olarak yorumladı. Aktaş, “Şu anda sorunların tek çözüm odağı HDP’dir. 11 Şubat’ta Ankara’da farklılığımızı ve renkliliğimizi; barış ve demokrasi talebimizle sesimizle en iyi şekilde yükselteceğiz” dedi.

HDP kurulduğundan bu yana Türkiye’nin ve dünyanın ortak sorunları, talepleri ve çözüm önerileri etrafında mücadele vererek, kendini en iyi şekilde kanıtlamış bir siyasi parti olduğunu belirten Aktaş, “HDP kuruluşundan bu güne kadar söylemlerindeki kararlılıkları değişmemiş, barışın nasıl örülebileceği ve tam demokratikleşmenin nasıl sağlanacağı, Türkiye’nin, bölgenin ortak sorunlarına çözüm yolları arayan kendisine bütün halkları, demokrasiyi esas alan halkların partisi olduğunu göstermiştir. HDP toplumda büyük bir umuttur. Ötekileştirilen bütün kimliklerin, bütün toplumsal kesimlerin umudu olmuş ve olmaya devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir