HDP’den gözaltılara tepki: “Arkadaşlarımızın yaptığı suçsa bizde aynı suçu işledik”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HDP Mersin İl Eşbaşkanı Gülbahar Şöfer ve PM üyesi Barış Karabıyık’ın gözaltına alınmasının protesto edildiği açıklamada konuşan Eşbaşkan Yardımcısı Ercan Alp, “Eşbaşkanımızın ve Parti Meclis üyemizin yaptığı suç ise biz de aynı suçu işledik” dedi.

HDP Mersin İl Eşbaşkanı  Gülbahar Şöfer ve Parti Meclis Üyesi Barış Karabıyık’ın gözaltına alınması protesto edildi. HDP Mersin İl Örgütü tarafından il binası önünde bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Açıklamaya Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il yöneticileri ile Emek ve Demokrasi Platformu Bileşenlerinin yanısıra çeşitli parti ve kurum temsilcileri de katılarak destek verdi.

“HER TÜRLÜ TUTUN VE DAVRANIŞIMIZI DEMOKRATİK ÇERÇEVEDE YAPTIK”

Parti adına gözaltıları kınayarak açıklama yapan HDP Mersin İl Eşbaşkan Yardımcısı Ercan Alp, 4 gün önce HDP’ye yönelik yapılan gözaltıları hatırlattı. HDP’li 82 siyasetçinin keyfi bir şekilde gözaltına alındığını kaydeden Alp, “Türkiye’nin her yerinde bu ülkenin geleceği, demokrasisini, eşitliğini ve adaletini AKP cuntasına teslim etmeyeceğiz. Bunun için gereken her türlü tutum, davranış, ne ise demokratik çerçevede yaptık ve bundan sonra da yapacağız” dedi.

“İNANDIĞIMIZ DEĞERLER NOKTASINDA ISRARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

Ahmet Davutoğulu’nun başbakan iken Kobani olayları noktasında olayların durması ile ilgili görüşmelerin yapıldığını hatırlatan Alp, “Bu gün AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın ve AKP-MHP’nin ortaya koymuş olduğu tutum ile arkadaşlarımız gözaltına alınıyor. Her arkadaşımızın takındığı tavır bizim tavrımızdır. Biz bundan geri adım atmayacağız. Dün, bugün ve bundan sonra da HDP susmadı ve bundan sonrada AKP’nin keyfiyetçi tutumuna karşı susmayacaktır. İnandığımız demokrasi ve eşitlik değerleri noktasında ısrarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

“HUKUK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ”

Bugün sabah saatlerinde gözaltına alınan HDP Mersin İl Eşbaşkanı Gülbahar Şöfer ile PM Barış Karabıyık’ın doğal demokratik bir tutum sergilediği için gözaltına alındığını ifade eden Alp, “Yapılan ‘duran insan’ eyleminin herhangi bir zararı yok iken, hiç kimseye zarar vermeyen bireysel bir eylem bile AKP tarafından hazmedilmemiştir. AKP bu noktada da kendini göstermiştir. Eşbaşkanımızın ve Parti Meclis üyemizin işlediği suç ise biz de aynı suçu işledik. Biz bu ülkenin geleceğindeki hak, hukuk ve adaleti için mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklamanın ardından etkinlik oturma eylemi ile sonlandırıldı.


escort kızlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir