HDP’li Yıldırım: Seçimlerde AKP-MHP ittifakına en iyi cevabı Kürtler verecektir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

HDP Mersin İl Örgütünün düzenlediği dayanışma etkinliğinde konuşan HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım, “AKP ve MHP ırkçı, milliyetçi bir anlayışla yine Kürt düşmanlığı üzerine bir ittifak yaparak seçim startını verdi. Bu ittifaka en iyi cevabı verecek olanlar yine seçimlerin kaderini çizen Kürt halkı olacaktır” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin İl Örgütü, 24 Haziran seçimleri dolayısıyla düzenlediği  dayanışma etkinliği ile partililerle buluştu. Navona Otel’de düzenlenen etkinliğe HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım ve sanatçı Ferhat Tunç’un yanı sıra sivil toplum örgütü, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda yurttaş katıldı.

Etkinlikte ilk olarak konuşan Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Mersin Sözcüsü Hasan Kapıkıran, Olağanüstü Hal (OHAL) döneminde seçim sürecine girildiğini aktararak, seçimi Nevroz ruhuyla karşılayacaklarını dile getirdi. Kapıkıran, ‘Anneler Günü’ dolayısı ile başta Taybet İnan olmak üzere tüm annelerin anneler gününü kutlayarak sözlerini tamamladı.

“İKTİDARA EN İYİ CEVABI SEÇİMDE KÜRTLER VERECEK”

Ardından söz alan Adıyaman milletvekili Behçet Yıldırım ise, Mersin’in bir dayanışma kenti olduğunu belirterek, Mersin halkının bugüne kadar meclis kürsülerine gönderdiği milletvekilleri ve yerelde kazandığı belediyeler ile sayısız başarılara imza attığını dile getirdi. 24 Haziran seçiminin ne erken ne de baskın seçim olduğunu ifade eden Yıldırım, AKP’nin bu ülkeyi 2 ay dahi yönetemeyecek kadar zayıfladığını bundan dolayı da yapılacak olan seçimin korsan bir seçim olduğunu ifade etti. Yıldırım, “ Bu seçimin sonu ne olursa olsun bizler demokrasi mücadelemizi vermeye devam edeceğiz. Bu seçimde AKP ve MHP ırkçı, milliyetçi bir anlayışla yine Kürt düşmanlığı üzerine bir ittifak yaparak seçim startını verdi. Bu ittifaka en iyi cevabı verecek olanlar yine seçimlerin kaderini çizen Kürt halkı olacaktır. Bu ittifak iradelerimiz olan milletvekillerini, belediye başkanlarımızı cezaevlerine attılar. Bu ittifaka en iyi cevabı 24 Haziran seçiminde vereceğiz” dedi.  24 Haziran seçiminin fırsat bir seçim olduğunu öne süren Yıldırım, çıkartılan seçim yasaları sonrasında seçim sandıklarına parti olarak çok fazla dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından etkinlik müzik ve halaylar ile son buldu.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir