HDP’nin ilçe kongre çalışmaları sürüyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin İl Örgütü, Akdeniz ilçe örgütünün 11 Kasım’da yapılacak kongresine yönelik ilçe binasında halk toplantısı gerçekleştirdi. HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, HDP Mersin İl Eşbaşkanı Zelal Önen yanı sıra yöneticiler ve halkın katıldığı toplantıda daha iyi bir ilçe yönetimi için tartışma yapıldı. Diğer yandan Toroslar ilçesinin de kongresi 18 Kasım’da yapılacak. Diğer ilçelerinde kongre çalışmaları başlayacak.

HDP Akdeniz ilçe kongre komisyonu adına konuşan HDP Mersin il yöneticisi İhsan Demir, sürecin zor olduğunu fakat mücadelenin önemli olduğunu belirterek şunları söyledi: “Her dönem kendisine göre bir zorluğu vardır. Bunun için mücadele etmemiz lazım. İlçe yönetimiz güçlü olursa bizlerde güçlü oluruz. Yerelden yönetimi esas alan bir yerden bakıyoruz. Bunun ilçe yönetimlerimizin güçlü olması gerekiyor. Bunun için elimizden geleni yapmalıyız” diye konuştu.

Toplantıya katılan halk ise, “Akdeniz belediyesine atanan kayyumu değerlendirsek yaklaşan yerel seçimlerde birlikte seçim çalışması yaparak Akdeniz belediyesini ve üstüne Toroslar belediyesini almak için kapı kapı çalışarak alabiliriz” dediler.

Son olarak konuşan HDP Milletvekili Rıdvan Turan, sürecin zorluklarından bahsederek şunları söyledi: “Bu parti her dönem zorluklarla mücadele etti. Eşbaşkanları zindanlara atıldı. Fakat bir gün geri adım atmadı. Bu parti dünden daha tecrübeli bir şekilde mücadele ediyor. Hep birlikte mücadele ederek ilçe yönetimlerimizi güçlendirip kayyum atanan Akdeniz belediyesini almak için sokak sokak, ev ev gezerek birlikte çalışma yapmalıyız. Çünkü bizler birlikte çalışarak güçlüyüz” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir