Ihmal edilen dereye bu kez 2 çocuk düştü: 1 çocuk hala kayıp

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP’li Büyükşehir Belediyesi’nin ihmalkarlığı iki çocuğun dereye düşmesine neden oldu

MHP’li Büyükşehir Belediyesi tarafından Güneş Mahallesinde iki yıldır açık olan Yalınayak Deresi’ne iki çocuk düştü. Belediyenin ihmalkarlığından kaynaklı Hediye O. adındaki çocuk suya kapılıp kayboldu. 

Mersin’in Akdeniz İlçesine bağlı Güneş mahallesinde bulunan ve MHP’li Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Yalınayak deresi olarak bilenen kanala Bahar O.(12) Hediye O.(6) yaşlarındaki iki çocuk düştü. Çocukların düşmesi ile çevredeki birçok yurttaş kurtarmak için seferber oldu. Yurttaşların müdahalesi sonrası Bahar O. kurtarılırken Hediye O. ise suya kapılıp kayboldu. Yaşanan olaydan sonra olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. 

Suya kapılan Hediye O. nun ailesi ihmalkarlıktan dolayı sinir krizi geçirdi. Çevredeki yurttaşlar Belediye yetkililerine seslenerek öfkelerini dile getirdi. Hediye O. nun babası ise suya kapılıp giden derenin önünden ayrılmazken arama kurtarma çalışmaları ise görevliler tarafından sürüyor. 

Çocukların ailelerinin göçmen işçi oldukları da belirtiliyor. 

Mahalle sakinleri ise yaşanan olaya sert tepki göstererek kanalın iki yıldır açık olduğunu belirtti. Mahalle sakinlerinden Ekrem Beştaş adındaki yurttaş yetkililere seslenerek, “Herhangi bir gerekçe gösterilmeden, herhangi bir önlem alınmadan büyükşehir belediyesi tarafından mahallemizde açılan bu kanal tüm tepkilere rağmen kapatılmadı. Daha önce de benzer vakalar yaşandı. Çok sayıda yaralanma yaşandı ama belediye önlem almadı” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir