İNCE: KİMSEYİ AYIRMAYACAĞIM, MİLLETİN PARASINI SAVURMAYACAĞIM

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce seçim çalışmaları kapsamında Mersin’de miting düzenledi. Mersin’de konuşan Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Erdoğan’ı bir kez daha televizyonda tartışmaya davet etti. İnce, Erdoğan’a “Gel çık televizyonda karşıma ekonomiyi konuşalım” dedi.

Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadyumu önünde onbinlerin katıldığı mitingde konuşan CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, ‘‘Türkiye’nin eğitim sistemini, dış politikasını rezil ettiler, kavgalı olmadığımız kimse yok. 4 milyon Suriyeli Türkiye’de yaşıyor, 40 milyar dolar para harcadık. Peki neden? Erdoğan’ın kaprisleri yüzünden. Türkiye’nin el atıp da bozmadıkları hiçbir şeyi kalmadı. Türkiye’yi yeniden toparlamamız lazım. Bu seçim bütün diğer seçimlerden farklı olacak. Bu seçimin kaybedeni olmayacak. Ben Cumhurbaşkanı olduğumda AKP’li kardeşlerimde kazanacak. Çünkü Türkiye’ye huzur, barış, güven gelecek, dolar, faiz düşecek’’ diye konuştu.

Gelir adetsizliğine son verip işsizliği yüzde 5’e düşüreceğini ifade eden İnce, ‘‘Benim cumhurbaşkanlığım, Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığına benzemeyecek. O camdan konuşacak, ben küçük notlar alıp candan konuşacağım. Kimseyi ayırmayacağım, milletin parasını savurmayacağım, saraylarda yaşamayacağım, milletin parasını savurmayacağım. Marmaris’te ki sarayı engellilere tahsis edeceğim.  Haddini bilen, halkını bilen cumhurbaşkanı olacağım’’ ifadelerini kullandı.

‘‘Erdoğan benimle televizyon karşısına çıkmaktan korkuyor’’ diyen İnce, Bir kere daha söyleyeyim. Ben ustayım diyor ama bence çakma bir dünya lideri. Dünya lideri olsa benim karşıma çıkar. Gel seninle ekonomiyi konuşalım. Bilgin varsa gel, cesaretin varsa gel Erdoğan. Bugün Erdoğan’a yalakalık yapanlar yarın bana yaparlar. Ben istemiyorum, benim ülkemde bağımsız, tarafsız medya olsun. Eleştirsinler ki hatalarımı göreyim. TRT hepimizden vergi alıyor ama sadece Erdoğan’ı gösteriyor. Biz Sünniler, ülkedeki Alevilere haksızlık ediyoruz. Aleviler vergi veriyor mu? Askere gidiyor mu? Peki camilerin imamlarına devlet yardım ediyor da cemevlerine niye etmiyor? Bu haksızlık. Bunu gidermek için Alevi olmak gerekmez, insan olmak yeterli. Söz veriyorum 100 gün içinde cemevlerinin statüsünü halledeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı olunca 100 gün içinde yapacaklarını anlatan İnce, ‘‘Yemin ettikten 48 saat sonra OHAL’i kaldıracağız. Merkez bankası yönetiminin bağımsız olacağını belirtti. Terör örgütleriyle amasız bir mücadele edeceğiz. Suriye’ye büyük elçi atayacağım. Bölgede ve Türkiye’de barışı sağlayıp 4 milyon Suriyeli’yi güle oynaya, davul zurna ile memleketlerine göndereceğiz. Bağımsız yargı, tarafsız bir yargı, adil bir yargı, herkesin güvendiği bir yargı olacak. Yargı düzelmeden ekonomi düzelmez’’ diye konuştu.

Önümüzde iki seçenek var diyen İnce, ‘‘Ya yorgun adam kazanacak ya taze kan kazanacak Taze kan kazanırsa faiz düşecek, dolar düşecek, işsizlik azalacak. Yorgun adam kazanırsa kavga devam edecek, dolar yükselecek, kindar nesil yetişecek” ifadelerini kullandı. Son günlerde, vatandaşların aldıkları sosyal yarımları kesecekmişim diye alanlarda konuşuyorlar. Ben seçim kampanyasına başladığımda bana gariban dedi. Gariban bir Cumhurbaşkanı olduğunda garibanın maaşını keser mi? Gariban Cumhurbaşkanı zam yapar. Buradan söz veriyorum 100 gün içinde sosyal yarımlara 100 lira zam yapacağım’’

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir