İnşaat sahasında, emekle bütünleşen sanat

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turan DAL

İnşaat işçisi Hakan Ottaş, çalıştığı inşaat sahasında ‘Bir Fotoğraf Karesi’ adlı fotoğraf sergisi açtı. İlgi çeken serginin mimarı Ottaş, emeğin sanatla bütünleşmesi gerektiği vurgusunda bulundu.

İnşaat işçisi 51 yaşındaki Hakan Ottaş, 5 yıl boyunca çalıştığı tüm inşaat sahalarında fotoğrafladığı kareleri sergiye açtı. Fotoğraf sanatçısı Özcan Yaman’dan etkilenerek fotoğraf sanatına ilgi duymaya başladığını kaydeden Ottaş, Pozcu’da yapımına başlanılan Kültür Merkezi inşasında iki gün sürecek ilk karma fotoğraf sergisini halkla buluşturdu.

“EMEĞİ SANATLA BULUŞTURMA GAYESİ TAŞIDIK”

İnşaatlarda çalıştığını ve bu sergideki fotoğrafları da inşaatlarda çektiğini kaydederek sergisi hakkında bilgiler sunan Ottaş, “Genel sergilere baktığımda hep bir kalıplaşmış yapı var. Sergiler, sergi salonlarında, lüks salonlarda yapılıyor. Ben inşaat işçisi olduğum için biraz daha farkındalık olsun istedim. Çektiğim fotoğrafların temasında inşaat işçileri yer aldığından, bu serginin asıl yerinin inşaat olduğunu düşündüm. Şuan sergide 27 eserim bulunmakta. Sergimiz iki gün açık kalacak. Çevreden olumlu tepkiler alıyorum. Çünkü bir inşaat işçisinin böyle şeyler başardığını düşünmüyorlardı. Özellikle inşaat alanındaki bu sergi bir farkındalık yarattığını düşünüyorum. Emeği sanatla buluşturma gayesi taşıdık. Çünkü sanatın da emeğin de harmanlanması gerekir kanısındayım”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir