porn list

“Iyi hal indirimleri erkek şiddetini arttırıyor”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin’de yaşayan öğretmen Kübra Aşkın’ın boşandığı eşi tarafından öldürülmesine tepki gösteren kadın avukatlar, “haksız tahrik” ve “iyi hal” indirimlerinin erkek şiddetini arttırdığını kaydetti.

Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi, 14 Şubat’ta boşandığı eşi tarafından öldürülen öğretmen Kübra Aşkın’a ilişkin basın açıklaması yaptı. Mersin Adliyesi önünde bir araya gelen kadın avukatlar adına kısa bir konuşma yapan Kadın Hakları Merkezi Başkanı Avukat Şirin Güner, kadınlara hukuki ve manevi destek sunmaya çalıştıklarını aktardı.

Güner, kadınları öldüren erkeklere verilen “haksız tahrik” ve “iyi hal” indirimlerinin erkek şiddetini arttırdığının altını çizdi. Kadınların hiçbir alanda güvende olmadığını ifade eden Güner, “Toplumsal eşitsizliğin erkek ve kadına yüklemiş olduğu roller, kadın cinayetlerinin artmasına neden olmakta, kadınları hedef göstermekte ve erkeklerin nesnesi haline getirmektedir” dedi.

Tüm kadınlar için adalet sağlanana kadar, hukuksal mücadelelerine devam edeceklerini vurgulayan Güner, kadın cinayetlerinin takipçisi olacaklarını belirtti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir