Kadın hakları için mücadele eden avukatlara plaket

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, 2018-2021 döneminde Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi’nde görev alan avukatlarla bir araya gelerek, kadına yönelik şiddetle mücadelede vermiş oldukları emeklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti. Yeşilboğaz konuşmasında, “Bu mücadelenin bitmez neferleri oldunuz. Kadın hakları mücadelesinde iyi ki varsınız.” dedi.

Mersin Barosu Başkan Yardımcısı Av. Fatma Demircioğlu, Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Av. Şirin Güner, merkez üyesi avukatlar ile Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Burcu Düzen’in katılımıyla Mersin Tenis Kulübü’nde düzenlenen plaket töreninde konuşma yapan Baro Başkanı Yeşilboğaz, “2018’den bu yana Türkiye’de kadınlara yapılan şiddete, kadın cinayetlerine, çocuk istismarına karşı çok ciddi mücadeleler verdiniz, birçok davayı birlikte takip ettiniz. Kadın haklarıyla ilgili mücadelede en önde rol aldınız. Bu mücadelenin bitmez neferleri oldunuz. Mersin Barosu sizlerle bir adım daha ileriye gitti, bir ivme kazandı. Böyle bir gece organize edip, sizlerle bir arada olup, Mersin Barosu’na, Kadın Hakları Merkezimize katkılarınızdan dolayı teşekkür etmek istedik. Mersin Barosu’nda iyi ki varsınız. Kadın hakları mücadelesinde iyi ki varsınız. Bugünün, bu sürecin anısına sizlere teşekkür belgesi vereceğiz. Bu teşekkür belgesi umarım verdiğimiz mücadelenin bir anısı olarak sizlerde yer alır. Seçim sonrasında da bu mücadeleyi hep birlikte sürdürmeyi, bir adım öteye götürmeyi temenni ederek, emeklerinize teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Av. Şirin Güner ise, Mersin Barosu’nun her geçen gün daha da güçlenerek mücadelesini sürdüreceğini ifade ederek, Kadın Hakları Merkezi’nde birlikte mücadele verdiği meslektaşlarına teşekkür etti. Daha sonra Baro Başkanı Yeşilboğaz, Başkan Yardımcısı Av. Fatma Demircioğlu ile birlikte Kadın Hakları Merkezi Başkanı Av. Şirin Güner’e plaket, merkez üyesi avukatlara ise teşekkür belgesi takdim etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir