Kamu emekçileri, ‘İşimizi geri istiyoruz’ eyleminde 1 Mayıs’a çağrı yaptı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

KESK Mersin Şubeler Platformu üyeleri, KHK’larla mesleğinden ihraç edilen arkadaşlarının işlerine iade edilmesi ve OHAL’in kaldırılması talebini yineleyerek, 1 Mayıs ‘İşçi Bayramı’na katılım çağrısı yaptı.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Mersin Şubeler Platformu üyeleri, ihraç edilen emekçi arkadaşlarının işlerine iade edilmesi ve Olağanüstü Hal’in (OHAL) kaldırılması talebiyle Özgür Çocuk Parkı’nda bir araya geldi. “OHAL kaldırılsın, acil demokrasi, işimiz geri istiyoruz” pankartını açan emekçiler, sık sık “Yaşasın 1 Mayıs”, “OHAL’e hayır! Demokratik Türkiye istiyoruz”, “İşimizi geri istiyoruz”, “Zafer direnen emekçinin olacak” sloganları attı. Açıklamayı KESK Mersin Şubeler Platformu adına Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası ( SES) Mersin Şube Eş Başkanı Yılmaz Bozkurt yaptı.

“BASKI İLE KRİZİ AŞMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Baskın seçimlerin OHAL koşularında yapıldığına dikkat çeken Bozkurt, “OHAL’in bir kez daha uzatıldığı koşullarda yapılmasını dayattıkları baskın seçim ile ülkenin, halkın değil kendi bekalarının derdinde oldukları bir kez daha ispatlamışlardır. Artık rıza üretmekten yoksun olan AKP ve Saray tüm baskı politikaları ile demokratik siyaset kanallarını kapatmış, meclisi fiilen işlevsiz hale getirmiş, Anayasayı askıya almış, KHK’ler ile toplumun siyasal-sosyal yapısını değiştirmeye girişmiş, demokratik siyaset yapanları zor aygıtlar yoluyla keyfi tutuklamalarla sindirmeye çalışmıştır. Kürt sorunun demokratik çözümünden yana olan ve barış isteyen tüm muhalefete baskı uygulayarak yönetememe krizini aşmaya çalışmaktadır” diye konuştu.

“TALEPLERİMİZ HAYKIRMAK İÇİN 1 MAYIS’A”

Derinleşen ekonomik krizin yanı sıra işinden edilen binlerce işçi ve emekçiye dikkat çeken Bozkurt, Mersinlilere seslenerek, “Emeğimiz, haklarımız ve demokratik Türkiye için 1 Mayıs 2018 Salı saat 15.00’da Tevfik Sırrı Gür Stadı önünde buluşarak halaylarımızı çekmeye, türkülerimizi söylemeye ve taleplerimizi haykırmaya çağırıyoruz” dedi.

 

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir