‘Kardeş Aile’ kampanyasıyla dayanışma büyüyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Mersin’de 200 aileyle dayanışma sağladıklarını belirten HDP Mersin İl Eşbaşkanı Gülbahar Şöfer, dayanışma büyüdükçe daha birçok ihtiyaç sahibine ulaşılabileceğini söyledi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin İl Eşbaşkanı Gülbahar Şöfer, koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında başlatıkları “Kardeş Aile” Kampanyası hakkında bilgiler verdi. Yaklaşık bir aylık kampanya döneminde yüzlerce ihtiyaç sahibi aile tespit ettiklerini dile getiren Şöfer, bugüne kadar 200 aileyle dayanışma sağladıklarını aktardı. Şöfer, tespit ettikleri diğer ihtiyaç sahibi aileler için, kampanyaya güç vermeye çağrısı yaptı.

Vatandaşların kampanyaya yaklaşımlarının olumlu olduğunu söyleyen Şöfer, “Yardımlarımız bilindiği üzere gıda yardımı oluyor. Her ailenin ihtiyacı çok farklı olabiliyor, bundan kaynaklı da ihtiyaç çerçevesinde gıda kolisini hazırlıyoruz. Bu kolileri ailelere ulaştırıyoruz” dedi.

 

KAMPANYA DESTEK GÖRDÜ

“Kardeş Aile” Kampanyası dışında da kentte, salgına karşı dayanışma çalışmaları yürüttüklerini vurgulayan Şöfer, bu çalışmaları da kentte bulunan yerel yönetimlerle beraber gerçekleştirdiklerini aktardı.  Şöfer, “Salgın sonrası sosyal medya üzerinden olsun, yerel basın üzerinden olsun; çalışmaların yelpazesini genişletmek için destek çağrıları da yapıyoruz. Bu çalışmaya da ilgi ve alaka var. Kentte dayanışma kültürü çok yaygın zaten. Biz yerel yönetim kurumlarıyla beraber ortak hareket ettiğimiz çok oluyor. Hatta Ramazan Bayram’ı dolayısıyla ihtiyaç sahiplerine yardım etmek isteyen yurttaşlarımızdan, fitre yardımları da oluyor. Biz bu çalışmalarımızı, asla ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın yürütüyoruz. Bu salgın sürecinde yardım etmek isteyen yurttaşlarımız bizlere ulaşabilirler. Dayanıştıkça kentte birçok ihtiyaç sahibine ulaşabiliriz” şeklinde konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir