“KHK’li arkadaşlarımızın iş yerlerine dönmesiyle bayramımız bayram olacaktır”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitim Sen Mersin Şubesi: “Yıllardır sosyal tecrite, açlığa, sefalete mahkûm edilen, güvencesiz günübirlik işlerde hayatlarını riske atarak yaşamaya çalışan, işinden edilmiş arkadaşlarımızın iş yerlerine dönmesiyle bayramımız bayram olacaktır” dedi.

Eğitim Sen Mersin Şubesi Yürütme Kurulu, Ramazan Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yayınladı.

“Bayramımız bayram olsun istiyoruz” başlıklı açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Salgın döneminde geçireceğimiz bu bayramda tedbirler kapsamında ziyaretler yapıp dostlarımızın sıcaklığını yakından göremeyeceğiz. Belki gelecek bayramlarda bu açığı kapatıp ziyaretlerimizi yaparak, toplumsal kaynaşmayı sağlayarak, bayramlaşarak yaşlılarımızın ellerini öperek, çocuklarımızı kucaklayarak bayramımızı bayram gibi kutlayacağız.

Karantina döneminde de bayram sevincini tam anlamıyla yaşamamız mümkün. Pandemi sürecinde de bayramımızı bayram gibi kutlamak istiyoruz. Haksız, hukuksuz biçimde ihraç edilen yoldaşlarımızın 3,5 yıldır ‘OHAL Komisyonu’nda bekletilen dosyaları ivedilikle görüşülüp işlerine iade edilmesi, yıllardır sosyal tecrite, açlığa, sefalete mahkûm edilen, güvencesiz günübirlik işlerde hayatlarını riske atarak yaşamaya çalışan, işinden edilmiş arkadaşlarımızın iş yerlerine dönmesiyle bayramımız bayram olacaktır.

Kutuplaştırıcı, ötekileştirici, dışlayıcı, görmezden gelici siyaset dilinin terk edilmesiyle bayramımız bayram olacaktır.

Barışın hâkim olduğu bir dünya kurulması çabalarıyla büyütülen umutlarımızla bayramımız bayram olacaktır.
Kadın cinayetlerinin önlenmesi için azami gayret gösterilmesiyle, İstanbul Sözleşmesinin hiç bekletilmeden uygulanmasıyla bayramımız bayram olacaktır.

Öğrencilerimizin ve eğitim emekçilerinin hayatlarını riske atmayan, salgın ortamında yapılması planlanan LGS ve TYT’nin ertelenmesiyle bayramımız bayram olacaktır.

Eğitimde eşitliğin sağlanmasıyla, uzaktan eğitime erişemeyen çocuklarımızın eğitime ücretsiz erişiminin sağlanmasıyla bayramımız bayram olacaktır.

Bayram sevinciyle toplumun kucaklaştığı, yoksulluğun, sefaletin bittiği, adalet ve hukukun üstün olduğu, sandık ve seçmen iradesine saygı duyulduğu, barış türkülerinin söylendiği, kolay ve ücretsiz erişilen sağlık, eğitim hizmetlerinin sağlandığı günlerin yakın olduğu düşüncesiyle emek ve demokrasi cephesinin bayramını kutluyoruz.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir