porn list

Kimyasal atık dökülen su kanalı Meclis gündeminde

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, Akdeniz ilçesinde fabrikalardan kimyasal atık dökülen su kanalını Meclis gündemine taşıdı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, Akdeniz ilçesinin Homurlu Mahallesi’nde fabrikalardan kimyasal atık dökülen ve kötü kokuların yükseldiği su kanalı ile ilgili soru önergesi verdi. Kurtulan, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a verdiği soru önergesinde duruma dikkat çekti.

Kurtulan önergede, “Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi, MESKİ ve Akdeniz Belediyesi ile görüştüklerini, kurumların sorumluluğu kabul etmeyerek, birbirine yönlendirdiğini, bir fabrikanın kanala bağladığı atık borularından yetkililerin haberlerinin olmadığını, yıllardır sorunun çözülemediğini beyan etmişlerdir. Fabrika atıkları ve kimyasal atıklardan yayılan kokudan dolayı evlerinde duramayan mahalleli kirli ve zehirli havayı solumakta, hasta yurttaşların durumunu daha da ciddileştirmektedir” diye belirtti.

Kurtulan’ın Bakan Kurum’a yönelttiği sorular şöyle:

“*Akdeniz Homurlu Mahallesi’nde bulunan su kanalına kimyasal fabrika atıklarının atıldığı iddiaları doğru mudur?

*Bakanlığınızca bölgede bulunan fabrikalar denetlenmekte midir? Bölgede bulunan yurttaşların zehirli atıklardan etkilendikleri iddiaları doğru mudur?

*Bakanlığınızın Mersin’de atıklardan kaynaklı ceza kestiği fabrika sayısı kaçtır?

*Bakanlığınızca bölgedeki fabrikaların yerleşim yerlerinin dışına çıkarılmasına ilişkin bir çalışma var mıdır/olacak mıdır?”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir