“KIZIMIN KATİLİNE MÜEBBET VERİLMESİNİ İSTİYORUM”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turan DAL

Polis silahından çıkan kurşunla yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Feray Şahin davasında tutuklu yargılanan polis Burak A., yarın Mersin Adliyesi 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 14.00’da hakim karşısına çıkacak. Anne Aysel Şahin, “Bu tür insanlar yeteri kadarınca ceza alsa kadın katliamlarının bir nebze de olsun önü kapatılmış olur. Kızımın katiline müebbet verilmesini istiyorum” dedi. Baba Bekir Şahin de ilginç bir açıklamada bulunarak, kızlarının ölümünün ardından kendilerine ölüm nedeni olarak “trafik kazası” dendiğini belirtti.

Geçtiğimiz yıl eylül ayında meydana gelen olayda Feray Şahin, İstanbul’da görev yapan ve tatil için Mersin’e gelen polis memuru Burak A.’nın silahından çıkan kurşun ile göğsünden vurularak hayatını kaybetmişti. Burak A. çıktığı nöbetçi mahkemece tutuklanmıştı.

BABA ŞAHİN: BİZE İLKİN TRAFİK KAZASI DEDİLER

Kızlarının ölümünü kendilerine önce trafik kazası olarak duyurduklarını söyleyen Baba Bekir Şahin, “Trafik kazası denildi ve kızımıza yaklaşmamız hep engellendi. Bizi hastane hastane gezdirdiler. Burada amcaları da vardı. Onlara da doğruyu söylememişler. Polisler bizi aradı ‘kızınız kaza yaptı’ dedi ama nerede olduğunu söylemediler. Oysa kızımız evde bir polis tarafından vurulmuş.  Kızımızı vuran polisi ne biz, ne okul arkadaşları, ne komşuları hiç kimse tanımıyor. Kızımızı bir şekilde tehdit mi, şantaj mı ya da kızımıza arkadaşlık teklifi mi etmiş ne olmuş bilmiyoruz. Eve nasıl girdiği konusunda da herhangi bir bilgi yok. O konuda da herhangi bir araştırma yapılmamış” dedi.

BABA ŞAHİN: İFADELE BİRBİRLERİYLE ÇELİŞİYOR

“Kızımızı kasten öldürmüş” diyerek konuşmasını sürdüren Bekir Şahin, “Kızımız hümanist, insanlara karşı sıcak kanlıydı. Ama bu durum art niyetli olarak kullanılarak, kızımıza yakınlaşmaya çalışılmış. Olay günü sevgiliydi, kız arkadaşıydı denilerek suçun hafifletilmesi, basitleştirilmesi, katliamın üzerinin örtülmesi için her türlü yolu denemişler. Bizim de elimizde hiçbir bilgi olmadığı için pek bir şey yapamadık. Daha yavaş yavaş olay aydınlanıyor. Olay tamamen aydınlanmamış hala. Her şey tamamen katilin lehine düzenlenmiş, planlanmış. Şuan kasten adam öldürme suçundan ağır ceza mahkemesinde yargılanıyor. İlk verdiği polis ifadesi, savcılık ifadesi ve mahkeme ifadeleri birbirleriyle çelişiyor. Adli Tıp kriminal laboratuarlardan gelen incelemelerde kendisini yalanlıyor. Ucuz bir cezayla kurtulmak için yalanlar söylüyor ama biz bu işin peşini bırakmayacağız. Biz kızımızın katilinin peşini bırakmayacağız. Biz kadınlar ölmesin istiyoruz. İnsanlar can ve mal güvenliğini teslim ettiği polisin gencecik kızımızı öldürmeye ne hakkı var. Bizim aile düzenimiz sarsıldı. Benim tüm hayatım alt üst oldu” diye konuştu.

ANNE ŞAHİN: KADIN CİNAYETLERİNDE GEREKEN CEZALAR VERİLMİYOR

Yaşadığı acının tarifini yapamayacağını söyleyen Anne Aysel Şahin ise, “Acımın tarifini yapamıyorum. Sizi 23 yılınızı veriyorsunuz yavrunuza ama hayatınızda görmediğiniz, hiç ismini dahi duymadığınız biri geliyor, 23 yılınızı alıp götürüyor. Kızımızın öldürülme ya da kadınların öldürülme sebebi kadın cinayetlerinde gereken cezaların verilmemesi. Bu tür insanlar yeteri kadarınca ceza alsa, kadın katliamlarının bir nebze de olsun önü kapatılmış olur. Kadın kadın olarak görülmüyor artık. Kızımın katiline müebbet verilmesini istiyorum” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir