porn list

Korona günlerinde fiyatlar daha da arttı, vatandaş her şeyden kısarak alıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Salgın nedeniyle geçtiğimiz ay aldıkları ürünleri yüzde 50 oranında zamlı aldıklarını söyleyen Mersinliler, marketlere göre ucuz olduğu için tercih ettikleri pazarda bile artık her şeyden kısarak alıyor. 

Koronavirüs (Covid-19) salgını kapsamında pazarlara maske ile girilme zorunluluğu getirilse de fiziki mesafenin korunmaması salgına davetiye çıkarıyor. Pazara gidenlerin bir diğer sorunu ise salgınla birlikte başlayan fiyat artışı. 

Pazarda alışveriş yapan Müslüm Çobanoğlu, fiyatların neredeyse 2 katına çıktığını ancak markete oranla daha ucuz olması nedeniyle buradan alışveriş yaptığını belirtti. Çobanoğlu, geçen aylarda 2 buçuk TL’ye aldıkları domatesin şuanda 4 buçuk ila 5 TL’ye satıldığını söyledi.

 

GIDIM GIDIM İDARE

Sezgin Özcan, salgına karşı kişisel olarak önlemlerini aldığını ifade etse de pazardaki durumun salgının tehlike saçtığını dile getirdi. Özcan, “Pazar yerlerinde en azından maskeyle girsek ve mesafe kuralına uyulsa daha sağlıklı olur. Ama gördüğünüz gibi önlem yok. Ben pazara her hafta geliyorum ama bu hafta baya pahalı buldum ürünleri. Pazarda bir tek salatalık ucuz ama domates ve diğer ürünler uçmuş. Yaz geliyor ürünler ucuz olması gerekirken salgından kaynaklı ürünler zamlı. Her istediğimizi alamıyoruz zaten. Genel anlamda fiyatlar pahalı. Gücümüzün yettiği kadarıyla alışveriş yaptım. Ne yapalım gıdım gıdım idare edeceğiz” dedi.

 

“HER ŞEYDEN KISIYORUZ”

İsim vermeyen bir başka yurttaş da tüm ürünlere 2 ila 2 buçuk TL aralığında zam geldiğini belirtti. Pazarda fiziki mesafenin korunmamasından kaynaklı kaygı yaşadığını dile getiren Jule Yuşaçıkada, marketlerde salgına karşı alınan önlemlerin pazarlarda da uygulanmasını istedi. Esnafların salgını fırsatçılığa çevirip ürünlerin fiyatlarını arttırdığını söyleyen Yuşaçıkada, “Fiyatlar çok pahalı her şeyden kısarak alıyoruz. Marketlerde genelde ürünlerde hep indirim olurdu ama bu salgından kaynaklı indirim falan yok” ifadelerini kullandı.

Haber: Ergin ÇAĞLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir