KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji Müdürlüğü, Mersin ve Adana’nın bugün akşam saatlerinden itibaren kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağışların etkisi altına gireceğini bildirdi.

Meteoroloji Müdürlüğünden yapılan değerlendirmelere göre; “Bugün akşam saatlerinden sonra doğu Akdeniz’de etkisini artırması beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yarın (Perşembe) gece saatlerine kadar Mersin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Mersin’in iç ve yüksek kesimleri (Çamlıyayla, Toroslar, Erdemli, Anamur, Silifke) ile Adana’nın kuzey ilçelerinde (Karaisalı, Pozantı, Aladağ, Feke, Kozan, Saimbeyli çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/m2) olması bekleniyor. Yağışların 1400 m üzeri yüksek kesimlerde (Tufanbeyli) kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, kıyı kesimlerde hortum riski, yağış anında kuvvetli rüzgar, küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” denildi.

Açıklamada; vatandaşların sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve kıyıya yakın kesimlerde hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı da dikkatli ve tedbirli olmaları istenildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir