porn list

‘Maskeli Balo’ bu akşam MDOB Sahnesi’nde

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), bu akşam saat 20:00’ da Kültür Merkezi Sahnesi’nde “Maskeli Balo” operasını sanatseverlerle buluşturacak.

Kurumdan yapılan açıklamaya göre; librettosu Antonio Somma tarafından yazılan eserin orkestra şefliğini İzmir Devlet Opera ve Balesi’nden Tulio Gagliardo, rejisörlüğünü ise Yiğit Günsoy yapıyor. Eserin dekor ve kostüm tasarımı Gülden Sayıl’a, koreografisi Kürşat Kılıç’a, ışık tasarımı Tarı Deniz’e ait. Koroyu Anıl Aydın tarafından hazırlanırken, orkestra yönetmen yardımcılığını O. Öner Özcan üstleniyor.

Eserde; Amelie rolünü Sevinç Demirağ, Riccardo rolünü S. Bülent Bezdüz, Renato rolünü Alaaddin Ataseven, Ulrica rolünü Stare Çelebi, Oscar rolünü Funda Hayfavi, Samuel rolün Erdem Özdemir, Tom rolünü Serkan Sevinç, Silvano rolünü Serkan Karagöz, Hakim rolünü Cumhur İbili ve Amelia’ nın Uşağı rolünü Ali Ulvi Karaca üstleniyor.

 

ESERİN KONUSU

Boston Valisi Riccardo, yakın dostlarının ve gizli düşmanlarının da katılacağı bir maskeli balo düzenler. Maskeli Balo listesinde yakın dostu Renato’nun eşi; büyük aşk beslediği Amelia’ da vardır. Aşk ve gururun savaşı maskeli baloda, Vali Riccardo’nun, en yakın dostu Renato tarafından öldürülmesiyle son bulur.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir