MDOB’un Akdeniz Esintileri konseri 4 Temmuz’da

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyaca ünlü tenor Luciano Pavarotti’nin öğrencisi Hakan Aysev ile Mersin Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı Funda Uyanık, Akdeniz Esintileri konserinde Mersinlilerle buluşacak.

Mersin Devlet Opera ve Balesi tarafından hazırlanan Akdeniz Esintileri konseri 4 Temmuz 2020 Cumartesi günü saat 21:00’ da Mersin Marina Amfitiyatro’da dinleyicilerle buluşacak. Konserin solistliğini, Mersin Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı ve Başrejisörü Funda Uyanık ve dünyaca ünlü tenor Luciano Pavarotti’nin öğrenicisi olan İstanbul Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı Hakan Aysev yapacak.

Konserde ayrıca Mersin Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Rufina Usmanova piyanoda, Muzaffer Yoluk klavyede ve Ziya Arman Bas Gitarda hünerlerini sergileyecek. Ferit Poyraz gitarda, Kadir Taşur ise Davulda konuk sanatçı olarak geceye renk katacak. Etkinliğin bale sanatçıları ise Miray Boyacıoğlu, Meltem Ayar, Yusuf Ozan Demirbaş ve Risa Ochia. Bir saat sürmesi planlanan konser programında, napolitenler, tangolar ve Akdeniz ezgilerinden oluşan birbirinden değerli eserler yer alacak.

Etkinlikte Covid-19 pandemisi ile ilk cephede savaşan sağlık çalışanları da unutulmazken, Mersin Devlet Opera ve Balesi’ne davetiye başvurusunda bulunacak olan ilk 30 sağlık çalışanı konseri ücretsiz izleyebilecek.

Konser biletleri de https://www.biletinial.com adresinden temin edilebilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir