‘MECLİSTEN KARAR ÇIKARIP HALKIN ÖNÜNE KOYMAYIZ’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, Yenişehir’de halkın yönetime katılacağı bir model uygulayacaklarını söyledi. Özyiğit, “Mahalle komiteleri ve Kent Konseyi’nden gelen kararları meclisin önüne koyacağız. Meclisten karar çıkarıp halkın önüne koymayacağız. Bütçemizi nasıl kullanacağımızı önce konseyde konuşacağız, halka soracağız, ardından meclise teklif götüreceğiz. Halk kendini sürecin içinde görürse başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, Mersin Tenis Kulübü’nde eğitim alan kursiyerler ve aileleriyle bir araya geldi. Özyiğit, kortta idman yapan genç sporcularla sohbet etti, tenis eğitmenlerinden vuruş teknikleri üzerine bilgi aldı ve bir kaç vuruş yaptı.
Daha sonra Tenis Kulübü yöneticileriyle toplantı yapan Abdullah Özyiğit, nasıl bir belediye ve nasıl bir Yenişehir hayal ettiklerini anlattı.
Eğitime, spora ve sanata önem vereceklerini ifade eden Abdullah Özyiğit, “ İyi yetişmiş bir gençlik konusunda çabamız olacak. Çocuklarımızın okuyacağı, sanat ve spor yapacağı ortamlar yaratacağız. Sadece Özgecan Aslan tesislerinde 1500 çocuk futbol oynuyor. Bu tesislere tenis kortlarını da eklemek istiyoruz” dedi.

‘SOKAKLARI 24 SAAT YAŞAYAN BİR ŞEHİR’

Kentlerin, belediye başkanının bakış açısına göre şekillendiğine değinen Abdullah Özyiğit, “ Bu şehrin bir İzmir, bir Eskişehir olması gerekirken bir bakıyorsunuz Konya gibi olmaya, Urfa gibi olmaya bir evrilme var. Halbuki bu şehrin İzmir gibi insanların sokakları 24 saat kullanabildiği, kendini rahat ve huzurlu hissettiği bir şehir olmasını istiyoruz. Bunu sağlamak için sosyal demokrat belediyecilik bakış açısına ihtiyaç var. Bunu gerçekleştirmek için de hem Yenişehir’de, hem Büyükşehir’de CHP’li belediye başkanlarına ihtiyaç var” diye konuştu.

‘BÜTÇENİN NASIL KULLANILACAĞINI HALKA SORACAĞIZ’

“Yenişehir’de güzel şeyler olacak” diyen Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yenişehir’de güzel işleri ben tek başıma yapmayacağım. Mahalle komiteleri ve Kent Konseyi’nden gelen kararları, önerileri meclisin önüne koyacağız. Meclisten karar çıkarıp halkın önüne koymayacağız. Kent Konseyi artık aktif bir hal alacak. Bütçemizi nasıl kullanacağımızı önce konseyde konuşacağız, halka soracağız, ardından meclise teklif götüreceğiz. Halk kendini sürecin içinde görürse başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Bunu hep birlikte yapacağız. Ben kendimden çok sizlere güveniyorum.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir