porn list

Mersin tarihe ağlıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Kültür ve tarih mirası olarak dünden bu güne bırakılan tarihi yapılar ilgisizlik ve umursamazlık yüzünden yarına kalamayacak gibi…

 

Geçtiğimiz yıllarda hayata geçirilen ‘Tarihe Gülümseyen Mersin’ projesi üstünden 4 yıl geçmesine rağmen çok fazla ilerleyemedi. Restore ve güçlendirme yapılacağı kararlaştırılan bir çok tarihi yapı kaderine terk edildi. Dönemin Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu tarafından hayata geçirilen proje kapsamında yapılan restorasyonlar birkaç bina ile sınırlı kaldı.

Mersin’den daha sonra restorasyon çalışmalarına başlayan Gaziantep gibi birçok il çalışmaları tamamlayarak şehrin hafızasını tazeledi.

Özellikle Akdeniz sınırları içersinde bulunan ve sık sık tartışma konusu olan Mersin evlerinin tarih ve turizme kazandırılması gerektiği konusunda hem fikir olan yerel yönetimler, bu yapılara yeterince sahip çıkılmadığı gerekçesiyle tepki çekiyor. hotlady

Ayrıca kaderine terk edilen bu yapılar, bölge halkının da güvenliğini tehdit ediyor. Buralarda uyuşturucu madde kullanımı son derece yaygın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir