porn list

Mersin ulaşım yatırımlarından ne kadar pay aldı?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, hükümetin son 7 yılda Mersin’e ulaşım projeleri için ne kadar ödenek ayırdığının,  hangi projelerin tamamlandığının açıklanmasını istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde Mersin’deki ulaşım projelerinin akıbetini gündeme getirdi.

Bakan Arslan’a, “2011-2017 yılları arasında Bakanlığınızca Mersin iline ne tür yatırımlar yapılmıştır? Yapılan bu yatırımların toplam ödenek tutarı ne kadardır?” sorusunu yönelten Kuyucuoğlu,  Mersin’e yapılan ulaşım yatırımı tutarının, ülke genelinde yapılan toplam yatırım tutarı içindeki payının da açıklanmasını istedi.

Bakan Arslan’dan, 2001-2017 yılları arasında Mersin ilinde yapılan yatırımların ilçelere göre dağılımını açıklamasını da isteyen CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, önergesinde şu sorulara yer verdi:

“Mersin ili için Bakanlığınızca yatırım programına alınmış olup da uygulanmayan projeler var mıdır? Varsa uygulama safhasına geçmeyen projelerin uygulanmama gerekçeleri nelerdir? Bakanlığınızca anılan dönemde Mersin ili sınırları içinde hangi niteliklerde kaç kilometre karayolu yapılmıştır? Bu yolların ilçelere göre dağılımı nasıldır? Bakanlığınızca 2018 yılı Mersin ili yatırım programında ne tür yatırımlar yer almaktadır? Bu yatırımlar için ne kadar ödenek ayrılmıştır?”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir