‘3. Mersin Uluslararası Tiyatro Festivali’ açılışına yoğun ilgi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Mersin 3’üncü Uluslararası Tiyatro Festivali dün akşam düzenlenen kokteyl ile başladı.

Mersin Tiyatro Derneği’nin ev sahipliği yaptığı Mersin 3’üncü Uluslararası Tiyatro Festivali Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nde verilen kokteyle başladı. Çok sayıda sanatseverin katıldığı festival açılışında konuşan Mersin Tiyatro Derneği Başkanı Salih Yıldırım, tüm zorluklara rağmen sanat heyecanıyla hala sahne açan tüm tiyatroları selamladı.

Türkiye’de yaşanan sıkıntıların seyirciyi etkilediğini ve bunun üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Yıldırım, bir buçuk yıldır seyirci potansiyelinde yüzde 30 ile yüzde 40 oranında düşüş yaşandığını ifade etti.

Sanatın da ülkenin kötü gidişatından etkilendiğini dile getiren Yıldırım, gelişmemiş toplumlarda kötü koşullardan kaynaklı sanatın özgürlüğünün de kısıtlandığını kaydetti. Amaçlarının Mersin halkını sanatla buluşturmak olduğunu aktaran Yıldırım, bu buluşmaların gelişmesi için yerel yönetimlerinde desteğini almak gerektiğini vurguladı.

Kokteyl, festivalin düzenlenmesine destek sunan kişilere plaket taktim edilmesiyle sona erdi.

Bu akşam saat 19.30’da Yenişehir Nikah Salonu Tiyatro Sahnesi’nde Ankara ekibi tarafından Karınca Yapım, ‘Bir Kaburga Sancısı’ adlı oyun sahnelenecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir