MERSİN’DE ARABULUCULUK SINAVINA HAZIRLIK EĞİTİMİ

featured
ADALET BAKANLIĞI TARAFINDAN 24 KASIM 2019 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN ARABULUCULUK SINAVINA KATILACAK OLAN AVUKATLARIN SINAVA BAŞARILI BİR ŞEKİLDE HAZIRLANMASINI SAĞLAMAK AMACIYLA, MERSİN BAROSU VE HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ İŞBİRLİĞİNDE, 'ARABULUCULUK SINAVINA HAZIRLIK EĞİTİMİ' DÜZENLENDİ. (İHA/MERSİN-İHA) Adalet Bakanlığı tarafından 24 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan arabuluculuk sınavına katılacak olan avukatların sınava başarılı bir şekilde hazırlanmasını sağlamak amacıyla, Mersin Barosu ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi işbirliğinde, 'Arabuluculuk sınavına hazırlık eğitimi' düzenlendi.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Adalet Bakanlığı tarafından 24 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan arabuluculuk sınavına katılacak olan avukatların sınava başarılı bir şekilde hazırlanmasını sağlamak amacıyla, Mersin Barosu ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi işbirliğinde, ‘Arabuluculuk sınavına hazırlık eğitimi’ düzenlendi.


Uzman psikolog Sibel Düzakı, iletişim uzmanı İsmail Özimer, avukatlar Ebru Güneş ve Özge Parlak Keresteci’nin sunumuyla Mersin Barosu Konferans Salonunda gerçekleşen eğitime, Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, yönetim kurulu üyeleri, Mersin Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Faruk Güngör ve avukatlar katıldı. bağcılar escort


Etkinliğin açılışında konuşan Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, “Çok uzun bir süredir birçok meslektaşımız baromuzda arabuluculuk eğitimi aldı ama maalesef sınav bir türlü yapılamadı. Sistemin kendi içindeki aksaklıklar, sizlere de bir takım sorunlar yaşatmaktadır. Arabuluculuk sınavı en son 25 Aralık 2016 tarihinde yapılmıştı. 3 yıldan bu yana baromuz tarafından 409 meslektaşımıza arabuluculuk eğitimi verilmiştir. 24 Kasım 2019 tarihinde gerçekleşecek olan arabuluculuk sınavı için, meslektaşlarımıza büyük katkısı olacağına inandığımız yoğun bir eğitim programı hazırladık. Yine 2020 Temmuz ayında yapılacak olan arabuluculuk sınavı için de baromuz tarafından meslektaşlarımıza yönelik eğitim programı düzenlenecektir” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir