porn list

Mersin’de ‘Kadın Mücadelesi Her Yerde’ kampanyası başlatıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

HDP Kadın Meclisi: “Kadın kazanımlarımıza saldırı varsa bunun karşısında biz kadınların da direnişi ve mücadele kararlılığı vardır. İşte tam da bu süreçte örgütlenen erkek egemenliği karşısında HDP Kadın Meclisi olarak, 1 ay sürecek ‘Kadın Mücadelesi Her Yerde’ kampanyası başlatıyoruz”

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin Kadın Meclisi, kadın kazanımlarına dönük artan saldırılara karşı bir aylık “Kadın Mücadelesi Her Yerde” kampanyası başlattıklarını duyurdu. Kampanyaya ilişkin il binasında yapılan açıklamaya Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Canan Yüce de destek verirken, kadınlar “Kadın mücadelesi her yerde” pankarttı açtı.

HDP Mersin Kadın Meclisi Üyesi Zelal Önen, HDP ve CHP’li 3 ismin vekilliklerinin düşürülmesine tepki göstererek, iktidarın halkın iradesini gasp ettiğini kaydetti. Meclis olarak bir ay sürecek “Kadın Mücadelesi Her Yerde” kampanyasının startını verdiklerini söyleyen Önen,  alanlarda olup örgütleneceklerini söyledi.

Kampanya kapsamında yapılacaklara ilişkin konuşan Önen, şunları söyledi:

“HDP Kadın Meclisi olarak, başlattığımız kampanyamızın startını, bileşen eşbaşkanlarımız, eşsözcülerimiz, HDK ve DTK olarak ‘BİZ VARIZ, BURADAYIZ, KADIN MÜCADELESİ HER YERDE’ diyerek veriyoruz. Evde, sokakta, mecliste, iş yerinde; kısaca yaşamın her alanında haklarımıza sahip çıkacağız.

Meclis’ten geçirilmek istenen istismar yasasına karşı, ‘İstismarın Affı Olmaz’ diyeceğiz.

Siyasi tutsaklar için ölüm yasası anlamına gelen ancak çeteler, hırsızlar, kadın tacizcileri ve şiddet faillerini salıveren kadın düşmanı İnfaz Yasasına karşı sokakları terk etmeyeceğiz.

‘Eşbaşkanlık Mor Çizgimizdir’ diyerek kadın düşmanı kayyımların kentlerimizi erkekleştirmesine izin vermeyeceğiz.

Adeta bir cins kırımına dönüşen kadın katliamlarına karşı ‘Bir kişi daha eksilmeye tahammülümüz yok’ diyerek her yerde örgütleneceğiz.

AKP-MHP erkek ittifakı bilsin ki; kazanılmış haklarımızı onların insafına terk etmeyeceğiz. Biz Kadınlar biliyoruz ki birlikteysek güçlüyüz. Bizi yaşatacak olan kadın dayanışmamız ve mücadelemizdir. Tüm kadınlara çağrımızdır; gelin HEP BİRLİKTE mücadelemizle erkek iktidarların korkusu olalım. Yaşanabilir bir dünya için kadın kazanımlarımızı gasp ettirmeyelim.

Tüm bu saldırıların tek bir amacı vardı. Biz kadınları ‘biat ettirmek’, ‘makbul kadın’ sıfatına bürünmemizi sağlamak. Faşist, erkek egemen iktidarların hedefi kadınları susturmak, dört duvar arasında sıkıştırmak, kadınların kazanılmış haklarına saldırarak gasp etmektir. Ancak unuttukları bir şey var ki, biz kadınlar, geçmişte olduğu gibi eşit, özgür bir yaşam için direnmeye ve mücadeleye etmeye daha kararlı ve güçlü devam edeceğiz.

HDP Kadın Meclisi olarak; HEP BİRLİKTE, kayyıma karşı, istismara karşı, infaz yasasına karşı, kadına yönelik şiddete karşı; Meclis’te, sokakta, mahallede, evde, meydanlarda, fabrikalarda, atölyelerde ve kentlerin her noktasında mücadele halinde eylem ve örgütlenme halinde olacağız.”

 

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir