Mezitli’de ‘Barış ve Demokrasi Parkı’ açıld

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘Mezitli Belediyesi Rotary Barış ve Demokrasi Parkı’nın açılışı Mezitli Başkanı Neşet Tarhan ve Mezitli’de konuk olan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin katılımıyla gerçekleşti. 2430 Rotary Kulüpleri Bölge Guvernörü Serhan Antalyalı, Rotary Kulüpleri, Başkanları ve üyeleri, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarının da yer aldığı açılışta katılan başkanlar adına zeytin fidanı dikildi.

Mezitli’yi jakaranda korulukları, park ve yeşil alanlarla donatan Mezitli Belediyesi, Mersin Rotary Kulüpleri ile birlikte, Rotary Barış ve Demokrasi Parkını açtı. Yenimahalle’de bulunan parkın açılışına Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve Mezitli’de konuk olan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 2430. Rotary Kulüpleri Bölge Guvernörü Serhan Antalyalı, Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan açılışta, Başkan Tarhan ve Eşi Sembol Tarhan, Elif Köse, Serhan Antalyalı ve Rotary Kulüp Başkanları adına zeytin fidanı dikildi. Törene katılanlar adlarına dikilen ve üzerine isim tabelaları asılan fidanlar önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yaptığı konuşmada, Mezitli Belediyesi ile yeni bir ortak proje gerçekleştirmiş olmalarının mutluluğunu dile getiren, 2430. Rotary Kulüpleri Bölge Guvernörü Serhan Antalyalı, “Başkanımız Neşet Tarhan tam bir Rotary dostu. Ne zaman bir çalışmamız olsa destek veriyor. Kendilerine teşekkür ederim. Dünyanın en büyük örgütlenmelerinden birisi olan Rotarylerin kuruluş amacı iyi niyet ve barışı egemen kılmaktır. Bu amaçla bir park açmak istediğimizi söylediğimiz zaman Başkanımız hemen bize destek vererek bu nadide alanda parkımızın açılmasını sağladı. Bugün her zamankinden daha fazla barışa ve kardeşliğe ihtiyacımız var. Umarım bu parkımız bu alanda önemli bir mesaj olur. Kendisine ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederim” dedi.

Kendisinin de bir Rotary Kulübü kurucu üyesi olduğuna dikkat çeken Safranbolu belediye Başkanı Elif Köse ise, “Böylesi anlamlı ve benim için de özel olan bir parkın açılışına denk gelmiş olmaktan dolayı çok mutluyum. Mezitli’de çok özel anlar yaşadım. Şimdi bu parkta benim adıma da bir zeytin fidanının olması son derece önemli. Dünya mirası listesinde olan bulunan Safranbolu’dan mutlu kent Mezitli’nin insanlarına selamlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Mezitli’de imar planlarında yeşil alan olarak işaretli olan hiçbir noktanın gelecekte ranta açılmaması için park ve yeşil alan olarak değerlendirdiklerinin altını çizen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da konuşmasında, “Koruluklarımız 70’e yaklaştı. Yeşil alan görünen tün alanları da park yaptık. Gelecekte bir başkası bu yeşil alanları imara açmasın, eğer buna kalkışırsa bu çevrede oturanlar buna müdahale etsinler istiyoruz. Bu nedenle park yapıyoruz ve bu alanları halkımıza emanet ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir