Mezitli’de ‘Pazartesi’ buluşması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazeteci Abidin Yağmur, ilk öykü kitabı ‘Pazartesi’ için imza günü düzenledi. Mezitli Belediyesi Fitnat Gürsoy Kafe Kütüphane’de gerçekleşen etkinliğe katılan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Abidin Yağmur’un başarılarla dolu yaşamını ‘Pazartesi’ isimli kitabıyla taçlandırdığını söyledi.

Mersin’in tanınmış gazetecilerinden Abidin Yağmur, öykülerinden oluşan ‘Pazartesi’ adlı ilk kitabı için imza ve söyleşi etkinliği düzenledi. Mezitli Belediyesi Fitnat Gürsoy Kafe Kütüphane’de gerçekleşen ve yoğun ilgi gören etkinlikte Yağmur, okurlarından gelen soruları yanıtladı. Mezitli Kent Konseyi tarafından organize edilen etkinliğe, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, CHP Akdeniz İlçe Başkanı Mustafa Sekendur, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Ethem Güzel, Yağmur’un ailesi, okurları ve kitapseverler katıldı.

 

Etkinlikte Yağmur, kitapta söz edilen kahramanların ve olayların geçtiği mekanların Mersin’de olduğuna dikkat çekti.

 

Etkinliğe katılan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Abidin Yağmur’un başarılarla dolu yaşamını ‘Pazartesi’ isimli kitabıyla taçlandırdığını söyledi.

 

Mersin’de gazetecilik denildiği zaman akla gelen birkaç kişiden birisinin Abidin Yağmur olduğunu ifade eden Tarhan, “Çok önemli işler başarmış bir gazetecinin kitabını okuyor olmak bizi ayrıca mutlu etmiştir. Kitabı ilk elime aldım ve bir gecede ara vermeden okudum. Böylesi bizden ve gerçekçi anlatımla öykülerini bizimle buluşturduğu için kendisine teşekkür ederiz” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir