Mezitli’de renkli ve mesafeli dans etkinliği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Mezitli’de Hareket Haftası (Move Week) kapsamında dans etkinliği düzenlendi. Eğitmenlerin hareketleri göstermesinin ardından müzik eşliğinde dans eden katılımcılar unutulmaz bir gün yaşadı.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da, Hareket Haftası (Move Week) kapsamında düzenlenen dans etkinliğine katıldı. Mezitli Sanat Çarşısı’nda, Mezitli Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul ve belediye çalışanlarının yanı sıra vatandaşların da yer aldığı dans gösterisi renkli ve eğlenceli bir etkinliğe sahne oldu. Etkinlikte, Latin danslarının figürleri sergilenmeye çalışıldı.

 

“MEZİTLİ’DEKİ HAREKETE YETİŞMEK ÇOK ZOR”

Hareketlilik haftası kapsamında Mezitli’de çok renkli etkinlikler düzenlediklerini söyleyen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Hareketli bir kentiz zaten. O kadar çok etkinlik düzenleniyor ki bazısına ben bile yetişemiyorum. Belediye meclis üyelerimiz ve birim müdürlerimizle birlikte, bisikletlere binerek 20 kilometre yol kat ederek karşılaştığımız herkese maske dağıtımı yaptık. Yine aynı saatlerde belediye ekiplerimiz kırmızı ışıklarda maske dağıtımı yaptı. Kadınlarımızla enginar tarlasında bu yılın dördüncü ve son hasadını gerçekleştirdik. Bugün dans ediyoruz. Mezitli çok hareketli ve bu alanda çok şanslı bir kent zaten.  Bu yıl yeniden yapacağımız Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında ödül de almıştık. Bizleri Portekiz’e davet etmişlerdi ama maalesef korona virüsü nedeniyle gidemedik. Mezitli üreten hareketli bir kent” dedi.

“MERSİN’İN EN GÜZEL YERİNDE ÇOK GÜZEL BİR BULUŞMA OLDU”

Sanat Çarşısında düzenlenen etkinlikle korona virüs döneminde evde kalınarak mecbur kalınan hareketsiz yaşamdan bir süreliğine de olsa uzaklaştırmak istediklerini ifade eden Başkan Neşet Tarhan, “Bu etkinliği başka bir yerde de yapabilirdik ama Sanat Çarşımızı daha geniş kitlelere ulaştırabilmek için burada gerçekleştirdik. Şuan sıcak yaz mevsimini de düşünürsek Mersin’in en güzel yerlerinden birisindeyiz. Günün her saatinde Mersin’in en serin yeri burası oluyor. Çayınızı kahvenizi dev ağaçlarımızın gölgesinde içebiliyorsunuz. Çarşımızda ise Mezitlililerin tamamı kendi üretimleri olan ve sanatsal değere sahip hediyelikler bulunuyor. Aracısız olarak halkımıza ve dışarıdan Mersin’e gelenlere sunmak istiyoruz. Mersin’in tanıtımına hep birlikte katkı sunacağız” dedi.

“AYLAR SONRA EVDEN ÇIKARAK DANS ETTİK”

Mezitli Belediyesinin muhteşem bir etkinlik gerçekleştirdiğine vurgu yapan Mezitli Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul, “Başkanımız Neşet Tarhan’la birlikte eğitmenlerimiz eşliğinde salsa dans adımlarını hep birlikte yapmaya çalıştık. Aylar sonra evden çıkarak dans ettik. Sosyal mesafe kuralına uyarak hem kalori yakma hem de güzel bir dans yapmanın mutluluğunu yaşadık. Ne kadar da özlemişiz bu güzel ortamda mesafeli de olsa bire araya gelmeyi ve dans etmeyi. Bize bu imkanı sağlayan Başkanımız Neşet Tarhan’a ve dans eğitmenlerimize teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

“BİZ ÇOK EĞLENDİK, YENİDEN YAPALIM”

Unutulmaz bir gün yaşadıklarına vurgu yapan Sanat Çarşısı esnafları ise, “Çok güzel bir etkinlik oldu. İnşallah daha sık bu tür etkinlikleri yaparız. Biz çok eğlendik. Tüm Mersinlileri çarşımıza bekliyoruz. Koronadan sonra tekrar bir araya gelmeye başladık. Gelin siz de bu renkli dünyamıza katılın” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir