MGC’den Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Gündeş’e ziyaret

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe ve yönetim kurulu üyeleri, Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı görevini devralan Bedrettin Gündeş’i ziyaret etti. 31 yıldır yerel yönetimlerdeki konumundan dolayı basınla ilişkisini hiç kesmediğini, her görev döneminde basınla iç içe olduğunu dile getiren Bedrettin Gündeş, “Bir bütün olarak çalışacağız. Büyükşehir Belediyesi devletin bir kurumudur. Halka, kente hizmet götürmek için vardırBu götürülen hizmetlerin de kamuoyuna aktarılmasında en önemli ayak basındır” dedi.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe ve yönetim kurulu üyeleri, Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı görevini devralan Bedrettin Gündeş’i ziyaret etti.

“Bir bütün olarak çalışacağız”

Ziyarette konuşan Gündeş, medyanın ve Büyükşehir’in kentin daha ileriye gitmesi için ortak hareket etmesinin esas olduğunu ifade etti. 31 yıldır yerel yönetimlerdeki konumundan dolayı basınla ilişkisini hiç kesmediğini, her görev döneminde basınla iç içe olduğunu dile getiren Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş, “Bir bütün olarak çalışacağız. Büyükşehir Belediyesi devletin bir kurumudur. Halka, kente hizmet götürmek için vardırBu götürülen hizmetlerin de kamuoyuna aktarılmasında en önemli ayak basındır. Basın eğer bunu yapmazsa biz istediğimiz kadar burada hizmet edelim, bir kısım insan görebilir ama biz kenti bu konuda aydınlatamayız. Kendi niyet ve çabalarımızı, hizmetlerimizi sağlıklı bir şekilde kamuoyuna, halkımıza aktaramayız. O nedenle basın bizim için çok değerli ve önemlidir” dedi.

“Ben yerel basının güçlenmesini istiyorum”

Yerel ve ulusal televizyonun, gazetecilerin, radyocuların hangi koşullarda ve şartlarda ayakta kalmaya çalıştığını bildiğini ve onlara destek vererek görevini sürdüreceğini kaydeden Gündeş, “Ben yerel basının güçlenmesini istiyorum. Çok değerli emekçi kardeşlerim, arkadaşlarım var. Bunu adaletli bir şekilde herkesin konumuna, durumuna göre onlara destek vererek, eşit davranarak sürdüreceğiz. O nedenle özellikle bu konuda cemiyetle birlikte bütün gazetelerin, televizyonların özellikle internet üzerinden yayın yapan bütün yayınların, radyoların yanında olacağız, birlikte olacağız, ziyaret edeceğiz. Onlarla iç içe olacağız, sorunlarını dinleyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

“Yerel gazetelerde çıkan bir haberin bizim için çok önemli olduğunu bilmenizi istiyorum”

Gündeş, yerel basından gelen eleştirilerin çok değerli olduğunu, hizmetlerdeki eksikliklerin ya da hataların giderilmesi noktasında eleştirilere açık olduklarını dile getirerek, “Yerel gazetelerde çıkan bir haberin bizim için çok önemli olduğunu bilmenizi istiyorum. Bir gazetede, bir köşede belediyeyle ilgili haklı olarak eleştirel bir yazı çıktığı zaman, inanın Başkan da, ilgili daire de, o birimdeki bütün insanlar da bu haberi alıyorlar, niye bu eksiklik oldu diye muhasebesini yapıyorlar. Bizi aydınlatıcı, yönlendirici kentin gelişimi ile ilgili olumlu eleştirileri her zaman hem bekleyeceğiz, hem isteyeceğiz. Bu bizi doğrulara götürme açısından önemli olacak” dedi.

“24 saat telefonum açık”

İhtiyaç duyan herkesin kendisine ulaşabileceğini sözlerine ekleyen Gündeş, “Her zaman kapım açıktır. Mersin’in olması gereken yere taşınması için çaba harcayacağız. Bunu hep birlikte yapacağız. Her zaman birlikte olacağımızı size açıklıkla ifade etmek istiyorumArkadaşlarımızla birlikte bu kentin katma değerini artıracak hizmetler için birlikte hareket edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi eski Koordinatörü Duygu Canova ise, “Kullandığımız dilin son derece kapsayıcı ve bütünleyici olması önceliğimizdi. Belediye Başkanımız Vahap Seçer de hep bunu söylüyordu. ‘Bir olacağız, kapsayıcı, kucaklayıcı bir anlayışımız var’ diyordu. Bizim üzerimize düşen görev de bu anlayışı doğru bir şekilde kamuoyuna yansıtmaktı” dedi.

Tepe: “İsteklerimizi hiçbir zaman geri çevirmeyen bir Mersin Büyükşehir Belediyesi ile beraber çalıştık”  

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe ise kent gazetecilerini kentin tarihi ve hafızası olarak tanımlayarak, Anadolu medyasının çok zor bir süreçten geçtiğini dile getirdi. Tepe, “Bu süreçte gazetecilerin, cemiyetimizin isteklerini hiçbir zaman geri çevirmeyen bir Mersin Büyükşehir Belediyesi ile beraber çalıştık. Duygu Hanım mesleğimizin içinden gelen bir kişi. Hem mesleki tecrübesi hem de kişisel özellikleri, yetenekleri sayesinde çok zor bir dönemde önemli bir görev üstlendi. Hem pandemi süreci denk geldi hem de yeni yapılanma sürecinde dalgalı sularda gemiyi sağlıklı bir şekilde limana getirdiğini düşünüyoruz. Bedrettin Bey, zaten belediyeciliğin içinden gelmiş bir kişi. Kent yaşamını, kent bilincini, kentlilik olgusunu fazlasıyla zamanında görev olarak da yapmış. Görev yetki anlamında kentin en önemli kurumlarının başındaki insanların cemiyetimizin üyesi olması hakikaten bizi gururlandırdı. Yeni görevinde başarılı olacağına fazlasıyla inanıyoruz. Bu dönemin kentimiz için hayırlı olmasını ümit ediyorum. Mersin Gazeteciler Cemiyeti adına teşekkür ediyorum” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir