porn list

“Milletin suyu gasbedilemez”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, TBMM Tarım Orman ve Köyleri Komisyonu’nda görüşmelerine başlanan DSİ Kanunu’nda değişiklik yapacak tasarı ile ilgili “Milletin suyu gasp edilemez. AKP derhâl kendine gelmelidir” dedi.

CHP Milletvekili Atıcı, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, “AKP seçilmişler yerine atanmışların yönettiği bir düzene o kadar alıştı ki sıra sulama birliklerine geldi. Bugüne kadar yapılan tüm seçimleri Yüksek Seçim Kurulu gözetiminde gerçekleştiren ve 14.487 meclis üyesi bulunan 378 sulama birliğinin seçilmiş başkanları ve yöneticileri AKP tarafından görevden alınmakta ve yerine kamu görevlileri atanmaktadır” dedi.

Çiftçinin, 16 yıllık AKP iktidarı boyunca yüksek fiyatlı mazot, gübre, ilaç ve banka borçlarının altında ezildiğine dikkat çeken Atıcı, şunları söyledi:

“DSİ’nin hazırladığı rapora göre, sulama birliklerinin faaliyetleri tam ve yerindedir. Çiftçi, yer altı sularını kesinlikle AKP’den daha iyi koruyacaktır. Bu girişimin bir sonraki basamağı özelleştirmedir. Milletin suyu gasbedilemez. AKP derhâl kendine gelmelidir.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir