Minik ellerden renkli sergi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin’de 6 çocuk Seramik sanatçısı Tuğba Er’in atölyesi bünyesinde gerçekleştirdiği çalışmaların ardından resim sergisi açtı.

Seramik sanatçısı Tuğba Er’in çocuklarla birlikte düzenlemiş olduğu ‘AGENA kadın portresinde kuş’ konulu sergi Gramafon Cafe’de açıldı. 2 gün boyunca sanatseverleri ağırlayan sergi, minik ellerin büyük dokunuşlara dönüştüğü, sanatın çocuk dünyasında sınırsızlaştığı niteliği taşıyor.

Sergiye hakkında bilgi veren Seramik sanatçısı Tuğba Er, “Her konu sanatla işlenebilir. Böylece çocugun ortaya koyduğu bu icra, somutlaştırdığı fikirleri ve konu hakkındaki öğrenimlerini kullanabilme şansı sunar. Bu sergiyle birincil amacım sanatın çocuk dünyasında bir alışkanlığa dönüşmesi. İşte o zaman çocuklar üretimlerinde kullanacakları bilgilerin peşine düşerler. Çünkü sanat, öğrenilen bilginin sanatla bütünleştiği muhteşem bir derinleşme. Çocuk ve sanat yaratıcılığın en öz, özgür ve hatta sınırsızlaştığı eşsiz bir deneyim. Sanatla yoğrulan, ondan beslenen çocuklar yetiştiriyor olmak; çıktıkları yolda güçlü bir aydınlığı başlatmak demek… Sanatsal çalışmalar yapmaya her zaman hazır olan çocuklarla AGENA kadın portresinde kuş konulu serginin yaratıcı fikir kaynağı, özel yetenekli altı minik ressam olan Gaye Keklik, Duru Hayal Karakaş, Sevban Selim Şahin, İrem Uzun, Tuğçe Uzun ve Hira Nur Kızılsu ‘nun kendi varlığıdır. Çünkü çocuklarda özgür ve sınırsız sanat anlayışının yanı sıra yaratıcılığın en ham ve ilkel halini görürüz. Bu bağlamda çocuklarla sanat yolculuğunu farklı sergi ve performanslarla devam ettireceğim. Onlarla bu sanat yolculuğuna çıkıp yolda olmak resim ve seramiğin tılsımlı dünyasında muhteşem bir duyguyla bütünleşip, derinleşmek demek. Ve çocuklarınızı mutlu etmek istiyorsanız onları sanatla buluşturun. Çocuk ve sanata dokunmak hayata dokunmaktır”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir