‘’MÜHLET DEĞİL, BOŞALTILMAMASINI İSTİYORUZ”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir belediye yetkilisinin önceki gün kadınlara, ‘Kadın Emeği Değerlendirme Pazarı’nı boşaltmalarını, boşaltmamaları durumunda zabıta zoruyla boşaltılacağı konusunda uyarıda bulunduğu iddiası kamuoyunda tepkilere neden olurken, dün kadınlara belediye tarafından 10 gün daha mühlet tanındığı öğrenildi. Üretici kadınlar, mühlet verilmesi değil; kapatılmamasını istediklerini belirtti.

Turan DAL

Akdeniz Belediyesi, 9 Aralık 2016 yılında olumlu tepkilerle kurulan ‘Kadın Emeği Değerlendirme Pazarı’nın boşaltılması yönündeki kararına, kadınların pazarın kapatılmaması gerektiği isteği üzerine 10 gün daha mühlet tanıdı. 8 aydır pazarda üretimde bulunan kadınlardan 50 yaşındaki ve 5 çocuk annesi Maşallah Nas, Belediye tarafından kendilerine 10 günlük daha mühlet verilmesi kararına, ‘’Biz 10 günlük mühlet istemiyoruz. Biz boşaltılmamasını istiyoruz.” cevabını verdi.

Kadınlar, pazarın olduğu gibi kalmasındaki talebini yinelerken, 10 günlük mühlete ilişkin Maşallah Nas, ‘’Biz 10 günlük mühlet istemiyoruz. Biz boşaltılmamasını istiyoruz. Burası bizim ekmek kapımız. Ekmeğimize mani olunmasın. Bu yüzden artık net bir şey istiyoruz. Burasının kapatılmamasını. Diğer arkadaşlarımı bilmiyorum ama ben, burası kapatılırsa hukuksal mücadeleye başvururum diye düşünüyorum” dedi. (İmece Gazetesi)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir