porn list

NEFRET DOLU PAYLAŞIMLARA TEPKİ YAĞDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Mersin’deki bir öğretmen, sosyal medya facebook hesabından CHP’lilere yönelik nefret dolu paylaşımlarda bulundu. Konuyu kamuoyuyla paylaşan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu öğretmene bir yaptırım uygulayacak mı” sorusunu sordu. Eğitim Sen Mersin Şubesi de yaptığı açıklamada, konunun takipçisi olacaklarını duyurdu.

 

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Mersin’deki bir okulda öğretmenlik yapan S. Ö. adlı bir öğretmenin sosyal medya hesabında nefret dolu paylaşımlarda bulunduğu içerikleri gündeme taşıyarak, “Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu öğretmene bir yaptırım uygulayacak mı” sorusunu sordu. Eğitim Sen Mersin Şube Başkanı Mahmut Sümbül de söz konusu paylaşımlar hakkında, “Sadece muhalif tweet attığı için farklı düşüncedeki insanlar hakkında her türlü baskı ve soruşturmayı başlatanlar insanları ölümle tehdit eden S. Ö. hakkında da aynı duyarlılığı göstermelidir. Eğitim Sen Mersin Şubesi olarak adı geçen kişi hakkında her türlü yasal ve idari haklarımızı kullanacağız” dedi.

CHP’Lİ BAŞARIR, TWİTTER HESABINDA PAYLAŞTI

CHP’li Başarır, söz konusu içerikleri twitter hesabında paylaşarak, “Çocuklarımıza neler anlattığını şu nefret içerikli paylaşımlardan tahmin etmek zor olmasa gerek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu öğretmene bir yaptırım uygulayacak mı? Merak ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

“MERSİN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜ GÖREVE DAVET EDİYORUZ”

Eğitim Sen Mersin Şube Başkanı Mahmut Sümbül de konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Zorlu bir dönemden geçen ülkemizin her anlamda dayanışmaya ihtiyaç duyduğu günlerde ‘toplumun bir kesimini aşağılayan, dili/düşüncesi/siyasi inancı farklı kesimlere kin ve düşmanlığa sevk edici’ bir dille sosyal medyayı ‘ölümle tehdit’ mesajları için kullananların öğretmen olarak sınıflarda öğrencilerimize, çocuklarımıza, gençlerimize ders müfredatı dışında neler anlattıklarını merak ediyoruz.

Sadece yasal taleplerini dile getiren, Anayasa’da yazılı ilkeler çerçevesinde ‘sosyal hukuk devleti, laik-bilimsel-anadilinde eğitim hakkı’ talep eden eğitim ve bilim emekçileri ihraç edilirken; sosyal medyada sadece beğeni yaptığı için 80 yaşındaki insanlar hakkında soruşturma açılırken Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen olarak görev yaptığı halde ‘halkı kin ve düşmanlığa sevk edici çağrı yapan, ana muhalefet partisi ve diğer muhalefet partileri genel başkanlarına, üyelerine, o partiye oy verenlere, muhalif her türlü kesime karşı tehdit içeren mesajlar’ yayınlayan S. Ö. hakkında Mersin Milli Eğitim Müdürlüğünü göreve çağırıyoruz.  Sosyal medyayı kalemşorlk, medyaşorluk alanı olarak kullanıp hakaret-tehdit etmek en hafif deyimle gayr-i insani bir tutumdur. Sadece muhalif tweet attığı için farklı düşüncedeki insanlar hakkında her türlü baskı ve soruşturmayı başlatanlar insanları ölümle tehdit eden S. Ö. hakkında da aynı duyarlılığı göstermelidir. Eğitim Sen Mersin Şubesi olarak adı geçen kişi hakkında her türlü yasal ve idari haklarımızı kullanacağımızı siz basın emekçileri ve Mersin kamuoyuyla paylaşırız” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: İmece Gazetesi-Turan DAL

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir