“ÖZGÜR BASIN EMEKÇİLERİNİ UNUTMAYACAĞIZ”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri, Ocak ayından öldürülerek yitirilen gazetecileri andı.

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri 19 Ocak 2007 günü öldürülen Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink ve Ocak ayı içerisinde öldürülen gazeteciler Metin Göktepe ve Uğur Mumcu’yu andı. Özgür Çocuk Parkı’nda bir araya gelen Platform üyeleri, “Özgür basın emekçilerini unutmayacağız” pankartı açtı.

 
“GERÇEKLER İÇİN YAŞAMLARINI YİTİRDİLER”

Platform adına yaptığı açıklamada, Ocak ayını ülke tarihinde gazetecilerin katledildiği tarih olarak gördüklerini ifade eden Yılmaz Bozkurt, andığı gazetecilerin nasıl katledildiğini anlattı.
kastamonu escort bayan
Gazetecilerin gerçeği aramak ve topluma aktarmak için mücadele ettiklerini fakat karanlık yapıların bu mücadeleleri yok etmek için harekete geçtiklerini söyleyen Bozkurt, “Ülkemizin bu üç değerli gazetecisi ne yazık ki ‘Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nün de olduğu ay olan Ocak ayı içerisinde katledildiler. Onlardan önce de sonra da çok sayıda gazeteci, aydın, demokrat insan faili belli cinayetlere kurban gittiler. Bizler bu cinayetlerin son bulmasının ancak özgür ve demokrat bir Türkiye mücadelesi ile mümkün olduğuna inanıyoruz. Bu üç güzel insanın nezdinde yaşamını yitiren tüm gazetecileri bir kez daha saygıyla anıyoruz” dedi. 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir