İnsan Hakları Aktivisti HDP’li ÖZLÜ’ye Soruşturma!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özlü’ye, “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasından soruşturma

Mersin’de yaşayan ve İHD aktivisti Kemal Özlü, kendi Facebook sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım gerekçe gösterilerek hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Kararı eleştiren Özlü, “Paylaşımımda hiç kimseye hakaret söz konusu değil; ülkemiz daha aydınlık yarınlara gelsin diye eleştiri hakkımı kullandım” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyesi ve İnsan Hakları Derneği (İHD) üyesi Kemal Özlü hakkında sosyal medya paylaşımından dolayı soruşturma başlatıldı. Hakkında açılan soruşturmaya ilişkin konuşan Özlü, kararı eleştirdi.

“Ben sadece gördüğüm doğruları paylaştım” diyen Özlü, “Paylaşımımda hiç kimseye hakaret söz konusu değil; ülkemiz daha aydınlık yarınlara gelsin diye eleştiri hakkımı kullandım. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sadece eleştiri yaptım” dedi.

Hayatının zorlaştığını sözlerine ekleyen Özlü, devlet kurumlarından talep ettiği yardımları da alamadığını belirterek, “Demokrasiyi savunan ve ülkesi için uğraşan aktivistlere karşı türlü uygulamalar fazlalaştı ve hayatları zorlaştırıldı” diye aktardı. Özlü, 2004 yılında yaşamını yitiren kardeşinden dolayı kendisine ve ailesine psikolojik baskı uygulandığını da aktardı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir