Özyiğit: Türkiye’deki en özel kreşi yapacağız

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenişehir Belediyesi, Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED) sertifikasına uygun Kreş ve Gündüz Bakımevi yapacağını açıkladı. Projeyi kısa sürede tamamlayacaklarını söyleyen Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Türkiye’deki en güzel ve en özel kreşi yapacağız.” dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, İçel TV’de yayınlanan Seda İlgi’nin hazırlayıp sunduğu Gündem Programı’na konuk oldu. Başkan Özyiğit, bir yandan korona virüs salgını ile yoğun olarak mücadele ettiklerini diğer yandan de proje üretmeye devam ettiklerini ifade etti.

“Yenişehirimize şimdiden hayırlı olsun”

Hazırladıkları Kreş ve Gündüz Bakımevi Projesi’nin, çevre ile son derece uyumlu, temiz enerjinin kullanıldığı, LEED sertifikalı bir proje olacağını kaydeden Özyiğit, “Bu sertifika enerji ve çevre dostu projelere veriliyor. LEED sertifikalı projeler enerji, su ve doğalgaz kaynakları tasarrufu sağlar. Projemizde daha az atık üretecek ve insan sağlını destekleyecek.  En üst seviyeden sertifikayı almak istiyoruz. Amacımız örnek bir kreş oluşturmak. Kreşimizde temiz enerji kullanacağız, ayrıca malzemelerimiz geri dönüşümlü olacak. Biz Yenişehir Belediyesi olarak yaptığımız tüm projelerde kaliteye önem veriyoruz ve hiçbir zaman geçiştirme iş yapmadık. Projemizi hazırlandık, bir bağışçımız da var. Projeyi tek katlı olacak şekilde yapacağız. Kreşlerin katlı olması çocuklarımız için risk oluşturabiliyor. Kreşimizin ortasında bahçe avlu olacak, çocuklarımız güvenle bu avluda yeşillikler içerisinde vakit geçirebilecek. Ve yine kreş alanımızda çocuklarımıza yönelik hobi bahçesi olacak. Bu bahçemizde çocuklarımız kendileri ürün ekip biçebilecek. Doğa ile iç içe olacaklar. Yenişehirimize şimdiden hayırlı olsun”ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir