Ramazan sofraları renksiz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ramazan ayında kurdukları sofraların renksiz olduğunu kaydeden vatandaşlar, temel gıda ihtiyaçlarını karşılayamamaktan yakındı.

Mersin’de Ramazan ayı bu yıl, hem temel gıda ürünleri fiyatlarındaki artış hem de koronavirüs (Covid-19) salgınından kaynaklı buruk geçiyor. Pazara ve marketlere alışverişe giden vatandaşlar, yüksek fiyatlardan dolayı ihtiyaçlarını yeterince karşılayamadıklarını belirterek, “Ramazan sofralarımız renksiz geçiyor” dedi. 

 

“SOFRASI RENKLİ OLAN VAR MI?”

Vatandaşlardan Mehmet Hoca, fiyat artışlarının ve salgının kendilerini çok zor duruma soktuğunu söyledi. Hoca, “Sofrası renkli olan biri var mıdır, bu kentte? Her şey pahalandı. Bir şey alamaz duruma geldik. Bu süreci artık borçla, harçla karşılıyoruz. Kırmızı et falan yiyemiyoruz. Pazardan da istediklerimizi alamıyoruz” dedi.

 

“FİYATLAR YÜKSEK”

Pahalılıktan şikayet eden Mizgin Aykara, Ramazan ve salgın fırsatçılarına tepki gösterdi. Aykara, “Fiyatlar çok yüksek. Herkes istediği gibi alışveriş yapamıyor, yani ihtiyaçlarını alamıyor. Salgından kaynaklı yardımlar yapıldığı söyleniyor ama gerçekten de yardımlar yapılmıyor. Benim yardımlara ihtiyacım yok ama bu salgından dolayı gerçekten çok zor durumda olan ihtiyaç sahipleri var ve ne yazık ki onlar da yardım alamıyor” diye kaydetti.

 

“2 AYDIR EVE ET GİRMEDİ”

 
Aydın Kulaç ise, fiyatların yükselmesiyle yurttaşların alım güçlerinin çok alt seviyelere indiğini söyledi. Kulaç, “Eski yıllarda her şey ucuzdu ama şimdi her şey pahalandı. Pazara gelen yurttaşlar fiyatlardaki uçuk rakamları görünce alışveriş yapmak için akşam saatlerini bekliyor. Biz bir şey alamıyoruz. İnanın 2 aydır eve et girmedi. Eski tadı kalmadı Ramazan’ın” dedi.

Haber: Mezopotamya Ajansı – Ergin Çağlar
 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir