Sadece anlayış bekliyor, başka da bir şey değil!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mehmet Sedef, Akdeniz ilçesindeki tüm çarşı esnafının en az bir kez dahi olsun gördüğü bir sima… Sedef, sayıları 50’yi bulan kediyle arkadaşlık kurmuş… Arkadaşlık bağlarının yanı sıra ayak bağları da birbirine kenetli… Sedef nereye, kediler de oraya… Ama büyük bir problemi var. Kentteki diğer tüm evsizlerde olduğu gibi… Bir barınak… Büyükşehir Belediyesi kimsesiz ve de evsiz insanların barınma sorununu çözebilir. Hem neden çözemesin ki? Daha öncesinde kentteki hayvanlar için güzel güzel barınaklar yaptı.

52 yaşındaki Sedef, sokaklardan kağıt toplayarak geçimini sağlayıp aynı zamanda arkadaşlık kurduğu kedileri, kendi yaşamından bir bağ haline getirmiş durumda… Kağıt toplama da kazandığı para ve kendisine yapılan yardımlar ile sokağa terk edilmiş kedilerin de bakımını üstleniyor. Üstelik tam 10 yıldır…

Kedilerin en iyi arkadaşları olduğunu, sözlerinin yanı sıra gözleri ile de aktaran bir adamın hikayesi bu…

Tabi birde kendi cümlelerinden dinleyelim onu…

Sokakta, kendisini yadırgayanlar olduğunu sözcükleri ile zor bela anlatmaya çalışan Sedef, geçmişine hiç değinmiyor… Sedef, kendisi gibi kimsesiz kedilere bakmakla doğru yaptığını dile getiriyor….
“BENLE ONLARIN ARASINDA BİR FARK YOK”

Kedilerin her türlü ihtiyacı ile ilgilendiğini aktaran Sedef, “Birbirimizden ayrılmıyoruz. Sokak sokak birlikteyiz. Benle onların arasında bir fark yok. Bende sokakta yaşıyorum, onlarda. Birbirimizle çok iyi anlaşıyoruz. Yeri geldiği zaman ben onlarla sohbet ediyorum. Sokakta yaşayan her canlıyı anlıyorum. Ben açsam onlarda aç, toksam onlarda tok” dedi.

“İNSANLARDAN ANLAYIŞ BEKLİYORUM”
Sedef, kış şartları nedeniyle zorluk çektiklerini söyleyip en büyük problemlerinin bir barınaklarının olmaması olduğunu aktardı. Esnafın kendisine yardımlarda bulunduğunu da belirten Sedef, kendisi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na da başvuruda bulunduğunu ancak henüz bir sonuç alamadığını ifade etti…

 

 

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir