Sakarya’daki ırkçı saldırıya sanatçı Çat’tan tepki

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Sakarya’da mevsimlik işçilerin saldırıya uğramasına tepki gösteren sanatçı Kadir Çat, “Türkiye’de yaşayan bütün halkların eşit özgür ve kardeşçe yaşayabileceği bir ortam yaratmalıdır. Sakarya’da yaşanan olayda sorumlular hakkında bir an önce gerekli işlemlerin yapılması gerekiyor” dedi.

Önceki günlerde Sakarya’da mevsimlik işçilere yönelik yapılan ırkçı saldırıya tepkiler devam ediyor. Yaşanan olaya ilişkin konuşan sanatçı Kadir Çat, “Bizler Kürt sanatçılar olarak, Sakarya’da yaşanan vahşeti, barbarlığı kınıyoruz” dedi.

Yaşanan olayı Sakarya ile kısıtlı tutmamak gerektiğini belirten Çat, “Kürt halkını kabul etmeme, kültürünü, dilini, rengini kabul etmeme gibi bir sıkıntı var. Şiddet bazlı çözümlemeye çalışılan yollar deneniyor. Meseleler demokratik yollarla çözülebilecek iken ırkçılığa başvuruluyor” diye konuştu.

Halkın vicdanı olarak bu açıklamayı yapma gerekliliğini gördüğünü belirten Çat, bir an önce ortak akıl ile çözümün bulunması gerektiğini kaydetti.

Çat, konuşmasına şöyle devam etti: “Türkiye’de yaşayan bütün halkların eşit özgür ve kardeşçe yaşayabileceği bir ortam yaratmalıdır. Sakarya’da yaşanan olayda sorumlular hakkında bir an önce gerekli işlemlerin yapılması gerekiyor.” (MA)

 

 

 

 

 

 

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir