Seçer, Millet Bahçesi tahsisini değerlendirdi: Bu bir hülledir.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz Ayı Birinci Birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında gerçekleştirildi. Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan oturumda idareden gelen 13, komisyonlara havale edilen 18 ve gündem dışı 2 madde olmak üzere toplam 33 madde görüşüldü. Başkan Seçer, Millet Bahçesi’nin tahsisi ve Öğretmenevi’ne devredilmesi konusunu değerlendirirken, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ya da Belediye Başkanı, Cumhur İttifakı’na mensup bir belediye başkanı olsaydı, Millet Bahçesi Öğretmenevi’ne mi verilirdi böyle hülleyle? Bu hülledir” dedi.

Seçer, Millet Bahçesi’nin Öğretmenevi’ne devrini değerlendirdi

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Muhammet Gültak’a Millet Bahçesi konusunda cevap veren Başkan Seçer, “Şimdi ben size bir şey daha sormak istiyorum. Şimdi Millet Bahçesi dedi. Lütfen kalbinizin en böyle adaletli köşesiyle düşünün. Yani beyninizi oraya odaklandırın. En adaletli şekilde. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ya da Belediye Başkanı, Cumhur İttifakı’na mensup bir belediye başkanı olsaydı, Millet Bahçesi Öğretmenevi’ne mi verilirdi böyle hülleyle? Bu hülledir. Bunları söylemeyin, bana da söyletmeyin. Bu hülledir. Sen şirkette sermaye artırımı yapacaksın, e yap. Yap. Konuşalım, arkadaşlara rica edelim. Biz tahakküm kuramayız Meclis’in üzerinde. Ama otururuz bunları rica ederiz. Gültak iyi niyetle, böyle böyle bir şirket, Denizkızı. Buyurun getirttirdik Denizkızı’nı. Ne yapmışız Denizkızı’nda? Allah razı olsun, verdiniz de millete güzel bir fayda sağladık. Bakın tamam yardımcı olalım. Gidin tertemiz plajlarımız var. Buyurun gidin denetleyin. Her an gidin, gece gidin, gündüz gidin. Gözünü seveyim. Yahu 12 milyon 283 bin lira ile ben devralmışım. Bunu bilmiyor muydunuz? Yani yüzlerce insan çalışıyor. Kışın çalışan yok, maaş ödüyor burası. Bunları bilmiyor musunuz? Biliyorsunuz. Vallahi de biliyorsunuz, billahi de biliyorsunuz. Almışız ilk yıl 1 milyon 914 bin lira yatırım yapmışız. İkinci yıl, yani 2020 yılında 3 milyon 225 bin lira yatırım yapmışız. Sizden 14.01.2020’de de 10 milyon liralık sermaye artırımı istemişiz ve bu borçlar ödenmiş değerli arkadaşlar. Yani bir düzene koymuşuz biz bu şirketi. Sizin böyle bir ihtiyacınız varsa hay hay Gültak, Sayın Gültak biz yardımcı olalım. Samimiyetimle söylüyorum ama hülleye siz bu Meclis’i niye alet ediyorsunuz?” dedi.

“Lütfen bana engelleme yok demeyin”

Parkların tahsisi konusunda pek çok engelle karşılaştıklarını anlatan Başkan Seçer, Millet Bahçesi’nin Öğretmenevi’ne devri konusuna yine değinerek, “Yahu Öğretmenevi’nin işi mi Millet Bahçesi? Bu Büyükşehir’in işi. Büyükşehir’in o şekilde teşkilatlanması var. Buyurun Akdeniz Belediyeniz yapsın bakalım, kolay mı?” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir