Seçer: “Şov yapmıyoruz, bin bir zorlukla hizmet veriyoruz”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Seçer’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ağır eleştirilerine yanıt geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mersin’de olan bitenler konusunda yanlış bilgilendirildiğini kaydeden Seçer, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın ‘şov’ olarak değerlendirdiği süreç, aslında bizlerin bin bir zorlukla halkımız için verdiği hizmet mücadelesinden başka bir şey değildir. Belediyemizin her koşulda bütün olumsuzluklara rağmen verdiği hizmeti, yaptığı her uygulamayı FETÖ ve PKK gibi örgütlerle ilişkilendirmek kabul edilemez. Her fırsatta millet iradesine vurgu yapan Sayın Cumhurbaşkanı’nın milletin oylarıyla seçilmiş belediye başkanları için böyle bir ifade kullanması ise asla kabul edilemez” dedi.

Büyükşehirlerde geçtiğimiz hafta sonu başlayan ikin günlük sokağa çıkma yasaklarında İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ile belediyelerin ücretsiz ekmek dağıtımının yasaklanarak, bu görevin yalnızca Vefa Sosyal Destek Gruplarına verilmesine ilişkin tartışma ülke gündeminde yerini aldı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in, yayınlanan genelge ile yasal haklarının engellediğine yönelik yorumu AKP cenahında büyük tepkilere neden oldu. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam yaptığı konuşmasında Mersin Büyükşehir Belediyesi ve diğer CHP’li belediyelerin faaliyetlerine yönelik yaptığı terör örgütleriyle benzetme çıkışı ve “Asli işlerini yürütemeyen CHP’li belediyelerin giriştikleri bu tür faaliyetlerin amacı şov yapmaktır” sözleri yeni bir polemiğe neden oldu. Eleştirilerin odağında olan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kamuoyuyla paylaştığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’a cevap verdi.

“PANDEMİ SÜRECİ MERSİN’DE SON DERECE İYİ YÖNETİLMİŞTİR”

Belediyelerin, devlet mekanizması içerisinde hem organizasyon kabiliyeti, hem de imkanlar açısından yerelde en önemli kurumlar olduğunu kaydeden Seçer, Pandemi ile mücadele süreci başladığından bu yana Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak yasalar çerçevesinde İl Pandemi Koordinasyon Kurulu ile iletişim halinde görevimizi yerine getirdik, getirmeye devam ediyoruz. Kaldı ki bu süreç içerisinde idareden, bizim çalışmalarımıza yönelik herhangi bir uyumsuzluk ya da kuralları ihlal ettiğimize ilişkin uyarı olmamıştır. Bilakis bu süreç, Mersin’le ilgili açıklanan Pandemi tablolarında görüleceği gibi son derece iyi yönetilmiştir” dedi.

“BİZE YASAK OLAN AK PARTİLİ BİR BELEDİYEYE SERBEST BIRAKILMIŞTIR”

Bu hafta uygulanan sokağa çıkma yasağında belediyenin almış olduğu tavrın, tamamen İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda olduğunu vurgulayan Seçer, “Genelgede, ticari ekmek satış ve dağıtımları dışındaki ücretsiz ekmek dağıtımı, sadece Vefa Sosyal Destek Birimleri’ne verilmiştir. Bunun bir diğer anlamı ise hiçbir belediyenin ücretsiz ekmek dağıtımı yapamayacağıdır. Biz de genelgeye bağlı kalarak, halka ücretsiz ekmek dağıtamayacağımızı duyurduk. Ancak, genelgeye rağmen ücretsiz ekmek dağıtımını gerçekleştiren, üstelik bunu ulusal bir haber kanalında canlı yayına katılarak açıklayan AK Partili Akdeniz Belediyesi olmuştur. Görülmektedir ki bize yasak olan, AK Partili bir belediye için serbest bırakılmış ve hizmet olarak sunulmuştur” diye aktardı.

“VERDİĞİMİZ HİZMETİN TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE İLİŞKİLENDİRİLMESİ KABUL EDİLEMEZ”

Mersin’de olan bitenler hakkında Cumhurbaşkanının yanlış bilgilendirildiğinin anlaşıldığını belirten Seçer, “ Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, bu süreçte diğer kurumlarla uyum içerisinde hizmetlerimize devam edeceğiz. Yaptığımız hizmetlerin şov olarak değerlendirilmesi bizleri üzmüştür. Sayın Cumhurbaşkanı’nın ‘şov’ olarak değerlendirdiği süreç, aslında bizlerin bin bir zorlukla halkımız için verdiği hizmet mücadelesinden başka bir şey değildir. Vatandaşlarımızın bu sıkıntılı süreci aşması için gösterdiğimiz samimi katkı ve çalışmalar bundan sonra da devam edecektir. Belediyemizin her koşulda bütün olumsuzluklara rağmen verdiği hizmeti, yaptığı her uygulamayı FETÖ ve PKK gibi örgütlerle ilişkilendirmek kabul edilemez. Her fırsatta millet iradesine vurgu yapan Sayın Cumhurbaşkanı’nın milletin oylarıyla seçilmiş belediye başkanları için böyle bir ifade kullanması ise asla kabul edilemez” dedi.

“GÜN, ENERJİMİZİ SİYASİ POLEMİKLERE DEĞİL HİZMETE HARCAMA GÜNÜDÜR”

“Bizlerin vatan ve millet sevgisi sorgulanamayacağı gibi, ülkemiz için gece gündüz demeden fedakarca çalışanların emeği de yok sayılamaz” diyerek açıklamasına devam Seçer, son olarak şu ifadeleri kullandı:
“Öyle görülüyor ki, salgın süreci önemli tahribatlar yaratacağı gibi, daha sonraki dönemlere de yansımaları hem ekonomik hem de sosyal açıdan olumsuz olacaktır. Şimdi bu olumsuzluklarla mücadele etme zamanıdır. Gün, enerjimizi siyasi polemiklere değil, hizmete harcama günüdür. Milletimizden aldığımız güçle ve sorumluluk anlayışımızla, milletimiz için var gücümüzle çalışma günüdür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir