‘SEHER’ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merhaba Sanat Tiyatrosu’nun sahnelediği ‘Seher’ adlı tiyatro oyununa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Seher ve Devran kitaplarında yer alan “Seher”, “Deniz Kızı”, “Direnmek Güzeldir” ve “AVM” öykülerini oyunlaştıran Merhaba Sanat Tiyatrosu, oyunları Mersin Büyükşehir Kongre ve Sergi Sarayı’nda bulunan salonda tiyatroseverlerle buluşturdu.

Etkinliğe HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Eski Milletvekili Serdar Kuyucuoğlu, Sosyalist Yeniden Kurtuluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Canan Yüce, Mersin Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Demirtaş’ın ailesi, kentte bulunan birçok siyasi parti ve sivil toplum örgütleri temsilcileri ve yüzlerce yurttaş katıldı.

“GEREKLİ HASSASİYET GÖSTERİLMELİ”

Etkinlikte ilk olarak 78’liler Girişimi adına konuşan Bayram Kızartıcı, öykülerin oyunlaştırıldığı dönemde kentte birçok siyasi parti ve sivil toplum örgütleri tarafından sahiplenildiğini aktardı. Demirtaş ile beraber cezaevlerinde kalan bütün tutukluların durumuna dikkat çeken Kızartıcı, hasta tutukluların artık gündeme gelmesi gerektiğini belirterek, herkesin bu konuda gerekli hassasiyeti göstermesini istedi.

KATLEDİLEN KADINLAR ANILDI

‘Seher’ oyununda son yıllarda erkekler tarafından katledilen Özgecan Aslan ve Emine Bulut şahsında bütün kadınlar da anıldı.

Etkinlik diğer oyunlarında sahnelenmesiyle son buldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir